کد خبر: 64519 A

پس از آنکه در روزهای خبر حضور ترانه علیدوستی، گلشیفته فراهانی و زهرا امیرابراهیمی به شکل گسترده‌ای در فضای رسانه مورد توجه قرار گرفت، اکنون اعلام شده که لیلا حاتمی نیز در دوره پیش روی جشنواره کن حضور خواهد داشت.

ایران آرت: فهرست فیلم‌های شصت‌و یکمین دوره بخش جنبی هفته منتقدین کن ویژه فیلم‌های اول و دوم کارگردانان اعلام شد و فیلم سینمایی «هرمان» ساخته علی بهراد و با نقش‌آفرینی لیلا حاتمی و مهرداد صدیقیان یکی از ۷ فیلم بلند بخش مسابقه این بخش است.

فیلم جاده‌ای «هرمان» با نام انگلیسی (Imagine) نخستین ساخته بلند علی مهراد و یک فیلم جاده‌ای است که در تهران فیلمبرداری شده و نخستین تجربه حضور سینمای ایران در بخش جنبی هفته منتقدین در ۲۰ سال اخیر است. 

به گزارش ایسنا، فهرست فیلم‌های بلند حاضر در بخش هفته منتقدین کن از این قرار است:

نمایش‌های ویژه

«وقتی نجات دنیا را تمام کردی» (فیلم افتتاحیه)

کارگردان: جسی آیزنبرگ

«پسران رامسس»

کارگردان: کلمان کوگیتوره

:همه جین را دوست دارند»

کارگردان: سلین دوو

نفر بعدی سو هی (فیلم اختتامیه)

کارگردان: جولای یونگ

فیلم‌های بخش مسابقه

«پس از خورشید »

کارگردان: شارلوت ولز

«آلما ویوا»

کارگردان: کریستل آلوس میرا

«دالوا»

کارگردان: امانوئل نیکوت

«بسته»

کارگردان: آندرس رامیرز پولیدو

«زخم‌های تابستانی»

کارگردان: سایمون ریث

«هرمان»

کارگردان: علی بهراد

«داستان هیزم شکن»

کارگردان: میکو میلالاتی

62239819

 

بخش هفته منتقدین از سال ۱۹۶۲ و تسط سندیکای منتقدین سینمای فرانسه برگزار می‌شود و ویژه فیلم‌های اول و دوم کارگردان از سراسر جهان است. امسال «کوثر به هنیه» فیلمساز زن اهل کشور تونس به عنوان رئیس هیات داوران بخش هفته منتقدین جشنواره فیلم کن انتخاب شده است. 

پیش از این اعلام شد که سه بازیگر سرشناس زن ایرانی در جشنواره فیلم کن با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. 

ترانه علیدوستی با فیلم برادران لیلا ساخته سعید روستایی ، گلشیفته فراهانی با فیلم برادر و خواهر ساخته‌ آرنو دپلشین و زهرا امیرابراهیمی با فیلم عنکبوت مقدس ساخته‌ی علی عباسی، کارگردان ایرانی سوئدی در این رقابت تمام عیار حاضر خواهند بود و به روی فرش قرمز خواهند رفت.

در میان این نام های ایرانی ، علی عباسی مانند سعید روستایی به عنوان چهره بااستعداد نوظهور سینما مورد توجه کن قرار گرفته است. عباسی در سال های اخیر درخشیده است . فیلم پیشین او در بخش چهره پردازی در اسکار نامزد شده بود.

عنکبوت مقدس بر اساس داستان سعید حنایی، قاتل سریالی زنان ساخته شده است.

چهره های شناخته شده بسیاری به حضور هم زمان سه بازیگر زن ایران واکنش نشان دادند و آن را به سینمای ایران و آنان تبریک گفتند که دو نمونه آن را منتشر می کنیم.

گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی، زهرا امیر ابراهیمی

گلشیفته فراهانی، ترانه علیدوستی، زهرا امیر ابراهیمی

 

لیلا حاتمی ترانه علیدوستی گلشیفته فراهانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین