کد خبر: 64664 A

خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز موفق شدند مهمترین جوایز سالانه بهترین فیلم و سریال در کشورهای اسپانیایی زبان را به خود اختصاص دهند و با دست پر به خانه بازگردند.

ایران آرت: خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز موفق شدند مهمترین جوایز سالانه بهترین فیلم و سریال در کشورهای اسپانیایی زبان را به خود اختصاص دهند و با دست پر به خانه بازگردند.

شب پیش (یکشنبه ۱۱ اردیبهشت) در نهمین دوره اهدای جوایز پلاتینو، خاویر باردم برای بازی در نقش اصلی فیلم «رئیس خوب» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد و پنه‌لوپه کروز جایزه تماشاگران را برای بازی در «مادران موازی» ساخته پدرو آلمادوار دریافت کرد.

به گزارش ایرنا، جایزه پلاتینو بزرگ‌ترین جایزه برای فیلم‌ها و سریال‌های آمریکای لاتین، اسپانیا و پرتغال است و مراسم اهدای جوایز آن در مادرید برگزار می‌شود. این جشنواره با انتخاب بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد و بهترین موسیقی فیلم کار خود را به پایان رساند و همه این جوایز به فیلم «رئیس خوب» رسید که با رکورد کسب ۲۰ نامزدی، ۶ جایزه مهم را دریافت کرده است.

فیلم «رئیس خوب» ساخته فرناندو لئون د آرانوآ، نماینده سینمای اسپانیا در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۲ که توانست به فهرست کوتاه ۱۵ نامزد اولیه این شاخه راه یابد.

متولیان این جایزه سالانه، همچنین جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در فیلم «رئیس خوب» به خاویر باردم اهدا کردند و همسر این بازیگر اسپانیایی، پنه لوپه کروز، برای بازی در فیلم «مادران موازی» جایزه بهترین بازیگر از نگاه مخاطبان را دریافت کرد.

 

پنه لوپه کروز خاویر باردم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین