کد خبر: 65177 A

آزار جنسی، آزار جنسی زنان سینما، بازیگر زن، سینماگر زن

معاون امور زنان و خانواده گفت تعدادی از زنان سینماگر معترض به آزار جنسی برای حضور در جلسه این معاونت با آنان تهدید شده‌اند و در جلسه حاضر نشده‌اند.

ایران آرت: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به دعوت این معاونت از زنان سینماگر معترض به خشونت علیه زنان گفت: به طور عام از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه و به طور خاص از دست اندرکاران این جریان دعوت کردیم تا به نشست معاونت آمده و مسائل خود را مطرح کنند. برخی از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه حاضر شدند و برخی دیگر در نشست حاضر نشدند چراکه ظاهرا این افراد را برای حضور در نشست‌ تهدید کرده بودند.

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در برنامه‌ای رادیویی با موضوع "مروری بر متن و حاشیه جنبش me too در سینمای ایران"، با اشاره به دعوت معاونت امور زنان و خانواده از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه برای حضور در معاونت امور زنان و طرح مسائل خود، اظهار کرد: وظیفه ما بود هر صدایی را که در این زمینه بلند شود پاسخگو باشیم و در برابر نا امنی‌ها از زنان حمایت کنیم. در این راستا اعلام عمومی و خاص کردیم. از کسانی که دست اندرکار این جریان بودند دعوت خاص کردیم تا در جلسه حاضر شوند و صحبت‌های آنها را بشنویم.

وی با بیان اینکه تعدادی از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه در جلسه معاونت امور زنان و خانواده حاضر شدند و برخی دیگر نیز حاضر نشدند، ادامه داد: ظاهرا برخی، تعدادی از این زنان سینماگر را برای حضور در آن جلسه تهدید کرده بودند و آنها نیز در جلسه حاضر نشدند. شاید آنها که این زنان را تهدید کرده بودند اهداف دیگری به غیر از امنیت مد نظر داشتند. کسانی که اهداف سیاسی دنبال می‌کنند برخی از این زنان سینماگر را تهدید کرده بودند، شاید نمی‌خواستند مشکل حل شود بلکه می‌خواستند به اهداف دیگری منجر شود. کسانی از این مساله و آب گل‌ آلود، ماهی می‌گیرند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همچنین درباره مطالبات زنان سینماگر حاضر در جلسه این معاونت، توضیح داد: تعدادی از زنان حاضر در جلسه مطرح کردند که بعضا ورودی سینما صحیح نیست و افراد با روابط ناسالم و رانت و بدون شایستگی لازم وارد این حیطه می‌شوند. گله‌هایی از این قبیل شد. البته شکایتی از آزار جنسی به دست ما نرسید و ما خواستیم اگر شکایتی هست به طور مصداقی به ما برسانند تا به طور قانونی آن را پیگیری کنیم.

 

بازیگر زن آزار جنسی انسیه خزعلی آزار جنسی زنان سینما
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین