کد خبر: 65440 A

پدرخوانده، جیمز کان

علت مرگ جیمز کان اعلام شد. او برنده یک جایزه اسکار، دو جایزه امی پرایم تایم، چهار جایزه گلدن گلوب شده است.

ایران آرت: جیمز کان، بازیگر مشهوری که به خاطر بازی در فیلم‌های «دزد» و «پدرخوانده» شهرت داشت، بر اثر ترکیبی از مشکلات مختلف قلبی در ۶ جولای درگذشت. بر اساس گواهی فوت که توسط TMZ به دست آمده است، علت اصلی مرگ او سکته قلبی و به دنبال آن بیماری عروق کرونر بود که سه سال قبل تشخیص داده شده بود. در این سند همچنین اشاره شده است که این مرد ۸۲ ساله از بیماری مزمن انسدادی ریه و نارسایی احتقانی قلب رنج می برد.

به محض خبر مرگ، این بازیگر متولد نیویورک توسط هالیوود و طرفدارانش به خاطر فعالیت شش دهه ای خود در آثاری همچون «مصائب»، «آهنگ برایان»، «دیک تریسی»، «رولربال»، «قمارباز»، مورد تحسین قرار گرفت. او برای بازی در نقش سانی کورلئونه در «پدرخوانده»، نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

به گزارش روزیاتو، تصویر کان پس از مرگ در فیلم «چارلی سریع» (Fast Charlie) محصول ۲۰۲۳ در کنار پیرس برازنان و مورنا باکارین دیده خواهد شد. در این فیلم، کان نقش یک رئیس اوباش افسانه‌ای را بازی می‌کند که به‌طور ناگهانی توسط رئیس رقیب کشته می شود. پس از قتل او، همراه وفادارش، چارلی (برازنان) ماموریتی را برای انتقام مرگ او آغاز می کند.

جیمز ادموند کان متولد ۲۶ مارس ۱۹۴۰، برای بازی در فیلم های سینمایی و تلویزیونی بسیاری شناخته می شود. کان برنده یک جایزه اسکار، دو جایزه امی پرایم تایم، چهار جایزه گلدن گلوب شده است. او پس از ایفای نقش در فیلم «الدورادو» هاوارد هاکس در ۱۹۶۶، «شمارش معکوس» رابرت آلتمن در ۱۹۶۷ و «مردمان باران» اثر فرانسیس فورد کاپولا در ۱۹۶۹، با بازی در نقش سانی کورلئونه در «پدرخوانده» به شهرت رسید. کان برای ایفای نقش برایان پیکولو در فیلم تلویزیونی «آهنگ برایان» در سال ۱۹۷۱ مورد تحسین قرار گرفت و برای آن جایزه امی پرایم تایم را برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک سریال دریافت کرد.

 

پدرخوانده جیمز کان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین