کد خبر: 65710 A

محمد رضایی راد، نغمه ثمینی، هنرمندان ممنوع الکار

کیهان: محمد رضایی راد و نغمه ثمینی می خواهند سریال بسازند وقتی برای تئاتر نداشتند

کیهان: محمد رضایی راد و نغمه ثمینی می خواهند سریال بسازند وقتی برای تئاتر نداشتند

کیهان : عملاً انصراف از اجرا بیش از آنکه به دلایل متوهمانه کارگردان مربوطه باشد مشغله برای نوشتن در یک سریال نمایش خانگی و به‌تبع کسب درآمد بیشتر بوده است.

ایران آرت: کیهان در صفحه سوم خود نوشت: چندی پیش انصراف یک کارگردان به‌اصطلاح روشنفکر تئاتری از اجرا در مجموعه تئاتر شهر باعث ایجاد حواشی در فضای فرهنگ و هنر کشور شد، این انصراف در حالی صورت گرفت که کارگردان موردنظر با انتشار بیانیه‌ای سانسور و ممیزی احتمالی، ممنوع‌الفعالیت بودن نویسنده و به استناد تحلیل‌های شخصی، فضای به تعبیر او بسته تئاتر در دولت سیزدهم را علل اصلی انصراف ذکر می‌کند. بیانیه‌ای که به‌محض انتشار باذوق زدگی هم‌مسلکان این کارگردان تئاتری همراه شد و به بهانه حمایت از آن مشغول عقده‌گشایی نسبت به سیاست‌های فرهنگی و هنری دولت سیزدهم شدند!

اما روز گذشته روابط عمومی سازمان ساترا طی اطلاعیه خبر از صدور مجوز یک سریال نمایش خانگی با نویسندگی محمدرضایی راد و نغمه ثمینی داد که نشان می‌دهد این کارگردان به همراه نویسنده‌اش درگیر تولید یک سریال شده‌اند و عملاً انصراف از اجرا بیش از آنکه به دلایل متوهمانه کارگردان مربوطه باشد مشغله برای نوشتن در یک سریال نمایش خانگی و به‌تبع کسب درآمد بیشتر بوده است. 

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که از ابتدا نیز کاملاً مشخص بود اجرای این کارگردان نه‌تنها مورد استقبال قرار نخواهد گرفت که با روی صحنه رفتنش هم دچار شکست مالی خواهد شد و نیز‌اندک اعتبارش را از دست خواهد داد؛ نقشه‌ای‌ نخ نما شده که سالیان سال است توسط هم‌مسلکان این کارگردان در حوزه هنرهای نمایشی صورت می‌گیرد. 

حال باید این پرسش را از حامیان ذوق زده کارگردان روشنفکرنمای تئاتری پرسید که دم خروس را باور کنیم یا بیانیه سراسر متوهمانه ایشان را؟

پایان مطلب کیهان

 

روزنامه کیهان نغمه ثمینی محمد رضایی راد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین