کد خبر: 66178 A

مانی حقیقی، نوید محمدزاده، ترانه‌ علیدوستی، جشنواره فیلم لندن

در حالی‌که فیلم «تفریق» با حضور نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی در جشنواره فیلم لندن به نمایش گذاشته شد، شب گذشته جوایز اصلی این جشنواره نیز به برگزیدگان اهدا گردید.

ایران آرت: فیلم سینمایی «کورساژ» جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه اصلی در شصت‌وششمین جشنواره فیلم لندن را از آن خود کرد.

این فیلم که روایت زندگی الیزابت اتریش - مجارستان در کریسمس سال ۱۸۷۷ است امسال در بخش نوعی نگاه جشنواره کن رونمایی شد و در ادامه در جشنواره‌هایی چون سارایوو، تورنتو و سن سباستین هم به نمایش گذاشته شد، نماینده رسمی سینمای اتریش در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار است. 

به گزارش ایرنا، در این دوره از جشنواره لندن همچنین جایزه بهترین فیلم اول جشنواره به فیلم ۱۹۷۶ ساخته مانئلا مورتلی، جایزه بهترین مستند به هر آنچه نفس می‌کشد ساخته شانوک سن و جایزه بهترین فیلم کوتاه به فیلم پا ندارم و باید بدوم ساخته یو لی رسید.

زندگی کیف آبی ساخته مشترک لیسا سلبی، ربکا هرش لوید و الکس فرای هم جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را از آن خود کرد.

شصت و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم لندن بزرگ‌ترین رویداد سینمایی کشور انگلستان است که در تاریخ ۵ تا ۱۶ اکتبر (۱۳ تا ۲۴ مهر) در شهر لندن برگزار شد و تفریق ساخته مانی حقیقی و محصول ایران و فرانسه در بخش جسارت، تابستان با امید ساخته صدف فروغی و محصول کانادا و ایران را در بخش سفر و فیلم کوتاه پرونده به نویسندگی و کارگردانی سونیا حداد و تهیه‌کنندگی پیمان شادمانفر هم در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه به نمایش گذاشته شدند. 

 

تفریق

 

مانی حقیقی نوید محمدزاده تفریق کورساژ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین