کد خبر: 66362 A

تیم رابینز، هالیوود

روایت ستاره هالیوود از میخی که بر تابوت هنر کوبیده شد

روایت ستاره هالیوود از میخی که بر تابوت هنر کوبیده شد

ستاره «رستگاری در شاشنک» در مصاحبه جدیدی ابراز نگرانی می‌کند که محدودیت‌های پاندمی در نهایت به از بین رفتن هنر انجامد.

ایران آرت: صنعت نمایش و سرگرمی به سرعت با پروتکل‌های بهداشتی کووید-۱۹ تطبیق پیدا کرد و فیلم‌های بلاک‌باستر بسیاری از جمله «دنیای ژوارسیک» و «بتمن» با هزینه‌های بیشتر به هر نحوی بود به تولید رسیدند. تیم رابینز یکی از افرادی است که این قوانین و محدودیت‌ها را اتفاقی با نتایج مخرب می‌داند.

به گزارش ۳۰نما، ستاره «رستگاری در شاشنک» در مصاحبه جدیدی با «سابستک» ابراز نگرانی می‌کند که محدودیت‌های پاندمی در نهایت به از بین رفتن هنر انجامد. او توضیح می‌دهد که تئاتر «اکتورز گنگ تئاتر» لس‌آنجلس با مدیریت او در سال ۲۰۲۱ بازگشایی را به تعویق انداخته زیرا تمایلی نداشته مخاطبین را به تزریق واکسن وادار کند.

رابینز می‌گوید: «سپتامبر گذشته موفق به بازگشایی شدیم، اما هنوز محدودیت‌هایی وجود دارد. با تست لیتموس هنگام ورود مشکل دارم. نگرانی‌های بهداشتی را درک می‌کنم، اما از طرف دیگر می‌دانم که تئاتر یک انجمن است و باید به روی همه باز باشد. اگر شروع کنید به تعیین دلایلی که مردم نتواند به سالن‌ها بیایند، به نظر من دیگر تئاتری وجود ندارد. به شکل تاریخی خودش دیگر نخواهد بود، یعنی انجمنی برای بازگویی داستان‌ها و جمع شدن عناصر گوناگون برای درک آن.»

رابینز اضافه می‌کند: «هدف این بوده. مردم رابطه خودشان با خدا، جامعه، و یکدیگر را کشف می‌کنند. اما در بدو ورود نمی‌گویید اجازه ندارید وارد شوید به این علت که چنین و چنان نکرده‌اید. با این موضوع مشکل دارم. بنابراین منتظر ماندم تا همه بتوانند اجازه ورود به سالن نمایش را داشته باشند.»

رابینز می‌گوید این محدودیت‌ها در نهایت برای هنر خطرناک است: «تقریباً احساس می‌کنم که نیروهایی درون جامعه وجود دارند که می‌خواهند هنر را از بین ببرند. امروز نه تنها توبیخ‌های جناح راست وجود دارد، یعنی مثل ایام قدیم وقتی که «اکثریت اخلاقی» می‌خواست هنر از بین برود. امروز دوباره اتحادیه‌ها و افرادی وجود دارند که برای همه این [هنرها] دلایل اخلاقی می‌آورند. حقیقت این است که بسیاری از تئاترهای محلی شکست خورده‌اند، و پاندمی کمک کرد میخی بر تابوت هنر کوبیده شود.»

هالیوود تیم رابینز رستگاری در شاوشنگ کرونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین