کد خبر: 66401 A

سریال تاج، من سلبریتی هستم

نتفلیکس آمارهایی در خصوص میزان بینندگان فصل پنجم سریال پرطرفدار تاج که به برهه‌ای از زندگی پادشاهان و ملکه‌های بریتانیا می‌پردازد، منتشر کرد.

ایران آرت: فصل پنجم سریال درام و تاریخی «تاج» (The Crown) نتفلیکس در بریتانیا ۱.۱ میلیون بیننده را جذب کرد. این رکورد با این حال فاصله زیادی با برنامه «من سلبریتی هستم» (I’m a Celebrity) شبکه آی‌تی‌وی با ۷.۹ میلیون بیننده داشت.

بنابر گزارش «بارب» (BARB)، قسمت اول از فصل پنجم «تاج» چهارشنبه پیش از ساعت ۸ صبح بیش از ۱ میلیون بیننده و قسمت دوم این فصل ۶۶۶ هزار بیننده داشته است. این آمار و ارقام فقط شامل دستگاه‌های تلویزیون می‌شوند و تبلت‌ها، گوشی‌های موبایل و لپ‌تاپ‌ها را در بر نمی‌گیرند.

نتفلیکس ماه گذشته اجازه داد آمار بینندگان محتوایش در بریتانیا بررسی شود. «بارب» پیش‌تر سابقه برآورد بینندگان پلتفرم‌های استریم را داشت، اما این آمار را به شکل عمومی منتشر نمی‌کرد. هرچند مقایسه آمار بینندگان به این شکل نمی‌تواند مستقیماً با بینندگان شبکه‌هایی چون بی‌بی‌سی وان و آی‌تی‌وی مقایسه شود، اما در حال حاضر این بهترین روش برای ارزیابی عملکرد محتوای نتفلیکس در بریتانیا است. دیزنی+ نیز توافق کرده به همین روش روزانه آمار بینندگان عناوینش در این منطقه محاسبه شود.

هفته پیش گزارش شد که بینندگان قسمت اول از فصل دوم «ابتدایی ابت» (Abbott Elementary) در شبکه ای‌بی‌سی بیش از ۶۰۰ درصد رشد داشته و به پربیننده‌ترین برنامه کمدی سه سال گذشته تبدیل شده است.

به گزارش 30نما، این اپیزود که در ماه سپتامبر روی ایر رفت نرخ بیننده ۴.۱۲ درصد در بین مخاطبین ۱۸ تا ۴۹ ساله را ثبت کرده که ۷۳ درصد بالاتر از قسمت اول از فصل اول با نرخ ۲.۳۸ درصد و بیش از ۶۲۰ درصد بهتر از عملکرد آن اپیزود تا پایان روز پخش بوده است. این رکورد بالاترین رشد محتوای کمدی در میان مخاطبین ای‌بی‌س را نشان می‌دهد.

قسمت اول از فصل دوم «ابتدایی ابت» علاوه بر این در پلتفرم‌های دیجیتال و شبکه‌های کابلی ۱۰.۴ میلیون بیننده داشته و به پربیننده‌ترین عنوان کمدی شبکه از بهار سال ۲۰۲۰ و پخش قسمت پایانی «خانواده مدرن» (Modern Family) تبدیل شده است.

آمار کلی بینندگان فصل دوم «ابتدایی ابت» نسبت به فصل اول تا ۴۴ درصد رشد داشته و به ۷.۲ میلیون بیننده میانگین رسیده است. این سریال نامزد دریافت جوایز امی بهترین سریال کمدی، بهترین بازیگر زن نقش اول سریال‌های کمدی برای «کوئینتا برانسون»، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل کمدی برای «تایلر جیمز ویلیامز»، بهترین بازیگز زن نقش مکمل کمدی برای «جنل جیمز» و «شریل لی رالف» و بهترین نویسندگی کمدی برای برانسون بود و در بخش‌های بهترین بازیگر زن نقش مکمل و بهترین نویسندگی برنده این جایزه شد و محبوبیتی بیش از پیش پیدا کرد.

قسمت هشتم از فصل دوم «ابتدایی ابت» ۱۶ نوامبر پخش خواهد شد.

 

سریال تاج تاج
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین