کد خبر: 66548 A

هنرمندان بازداشتی ، بازداشت هنرمندان ، هنگامه قاضیانی ، الناز شاکردوست ، لیلی رشیدی

یک کمیته و خبرهای خوب درباره سینماگران بازداشت شده

یک کمیته و خبرهای خوب درباره سینماگران بازداشت شده

با آزادی پیاپی هنگامه قاضیانی ، محمود شهریاری و اکنون کتایون ریاحی پیداست گفتگوهای کمیته مشترک سازمان سینمایی، قوه قضائیه و خانه سینما نتیجه بخش است.

ایران آرت: مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی گفت: پیگیری کمیته مشترک سازمان سینمایی، قوه قضائیه و خانه سینما، درباره سینماگران بازداشت شده در ناآرامی‌های اخیر، نتیجه بخش بوده و پرونده تعدادی از سینماگران مورد مساعدت قرار گرفت.

به گزارش رسانه های متعدد، روح الله سهرابی ـ مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی ـ در راستای رسیدگی و پیگیری مشکلات سینماگران بازداشت شده در پی ناآرامی‌های اخیر، گفت: کمیته مشترک سازمان سینمایی، قوه قضائیه و خانه سینما که مدت ها قبل به منظور پیگیری مشکلات سینماگران در محل سازمان سینمایی تشکیل شده است، در جلسات متعددی با مراجع و دستگاه‌های ذیربط در خصوص پرونده سینماگرانی که طی دو ماه اخیر به واسطه برخی فعالیت‌ها و موضع‌گیری‌ها دچار مشکلات قضایی شده‌اند، تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.

او افزود: به موجب این جلسات تعدادی از پرونده این سینماگران با سرعت بیشتری مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت که از آن میان برخی پرونده‌ها به اخذ تعهد و برخی دیگر منجر به صدور قرار وثیقه و آزادی بازداشت‌شدگان شد.

سهرابی ادامه داد: در روزهای اخیر موضوع سینماگران بازداشتی و همچنین تعیین تکلیف پرونده تعدادی از فعالان صنوف مختلف سینمایی با پیگیری مداوم سازمان سینمایی در کمیته قضایی که متشکل از نمایندگانی از دادستانی، خانه سینما و سازمان سینمایی است با همکاری مسئولان ذیربط مورد بررسی قرار گرفت و در مواردی که امکان مساعدت و اغماض وجود داشته است نهایت همکاری صورت گرفت.

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی اظهار کرد: کمیته قضایی سازمان سینمایی کماکان به تلاش خود در جهت حل و فصل مشکلات و مسائل بوجود آمده برای اعضای سینما ادامه خواهد داد تا به یاری خدا، هر چه زودتر مشکلات سینماگران مرتفع شود.

 

کتایون ریاحی هنگامه قاضیانی بازداشت هنرمندان هنرمندان بازداشتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین