کد خبر: 66770 A

سیروس همتی، تئاتر

پرسش هنرمند تئاتر: بودجه ما کجا می‌رود؟!/ این روزها نمی‌شود درباره اجرای تئاتر صحبت کرد

پرسش هنرمند تئاتر: بودجه ما کجا می‌رود؟!/ این روزها نمی‌شود درباره اجرای تئاتر صحبت کرد

او با انتقاد از کم‌توجهی دولت به تولید تئاتر می‌گوید: وقتی بودجه تئاتر صرف تولید اثر نمایشی نمی‌شود، باید پرسید پس این بودجه کجا می‌رود؟!

ایران آرت: سیروس همتی می‌گوید که چند نمایشنامه آماده اجرا دارد، ولی فعلا نمی‌توان درباره هیچ کاری صحبت کرد و باید منتظر بود.

این فعال تئاتر که در سه حوزه نویسندگی، کارگردانی و بازیگری فعالیت می‌کند، توضیحاتی درباره فعالیت‌های خود ارایه می‌دهد و تاکید می‌کند وقتی از تئاتر هیچ حمایتی نمی‌شود، امید ما بعد از خدا به تماشاگر است.

به گزارش ایسنا، او با انتقاد از کم‌توجهی دولت به تولید تئاتر می‌گوید: وقتی بودجه تئاتر صرف تولید اثر نمایشی نمی‌شود، باید پرسید پس این بودجه کجا می‌رود؟!

همتی اضافه می‌کند: تفکر بسیار غلطی است که تئاتر باید از گیشه پول دربیاورد . همه جای دنیا دولت‌ها و شهرداری‌ها از تولید تئاتر حمایت می‌کنند اما در کشور ما مدتی است که کمک هزینه تولید تئاتر حذف شده . در چنین وضعیتی یک گروه نمایشی باید هزینه‌های خود را از طریق فروش گیشه تامین کند. بنابراین طبیعی است که به سمت آثاری کشیده شود که مخاطب بیشتری را جذب کند که معمولا این آثار طنزهایی درجه دو و سه هستند. یعنی دولت خودش ما را به این سمت و سو می‌کشاند.

او درباره برنامه‌هایش برای اجرای تئاتر می‌گوید: دو سال پیش نوبت اجرا داشتم که به دلیل همه‌گیری کرونا آن را لغو کردم. فعلا هم برنامه‌ای برای اجرا ندارم چون شرایط برای کار کردن فراهم نیست و فعلا باید منتظر بود. اما علاقه‌مندم یکی از دو نمایشنامه‌ای را که تازه نوشته‌ام، نمایشنامه‌خوانی کنم.

همتی درباره انتشار نمایشنامه‌های تازه‌اش نیز می‌گوید: برنامه‌ای ندارم چون همیشه ترجیح می‌دهم اول نمایشنامه‌ام را روی صحنه بیاورم و بعد از مشخص شدن نقاط ضعف و بازنویسی متن، آن را برای انتشار ارایه دهم.

 

تئاتر سیروس همتی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین