کد خبر: 66851 A

رومئو و ژولیت، هالیوود

افشاگری رومئو و ژولیت؛ کارگردان مشهور به استثمار جنسی متهم شد

افشاگری رومئو و ژولیت؛ کارگردان مشهور به استثمار جنسی متهم شد

دو بازیگر فیلم اقتباسی و برنده اسکار «رومئو و ژولیت» در سال ۱۹۶۸ از کمپانی پارامونت به خاطر کودک آزاری شکایت کردند و خواهان دریافت غرامت چند صد میلیون دلاری شده‌اند.

ایران آرت: «اولیویا هاسی» و «لئونارد وایتینگ» که در زمان ساخت این فیلم برنده اسکار نوجوان بودند، در ۳۰ دسامبر شکایتی علیه کمپانی پارامونت پیکچرز مطرح کردند و این استودیو را به استثمار جنسی متهم کردند.

در این شکایت، این دو بازیگر ادعا می‌کنند که کارگردان فیلم «فرانکو زفیرلی» به آنها گفته است که هیچ برهنگی وجود نخواهد داشت، اما او بعداً اصرار می‌کند که آنها برهنه شوند و در غیر این صورت فیلم خراب می‌شود. «فرانکو زفیرلی» در سال ۲۰۱۹ درگذشت.

به گزارش ایسنا، «تونی مارینوزی»ت مدیر تجاری این دو بازیگر گفت: «آنچه به آنها گفته شد و آنچه پیش آمد، دو چیز متفاوت بود. در ۱۶ سالگی، به عنوان بازیگر، آنها به او اعتماد کردند و این اعتماد نقض شد. فرانکو دوست آنها بود و صادقانه بگویم، در ۱۶ سالگی، آنها چه کار می کردند؟ هیچ گزینه ای وجود ندارد و در آن زمان #MeToo وجود نداشت».

«هاسی» در زمان تولید فیلم ۱۵ ساله و «وایتینگ» ۱۶ ساله بودند. این شکایت ادعا می‌کند که این دو بازیگر در سال‌های پس از ساخت فیلم «رومئو و ژولیت» دچار پریشانی روانی و ناراحتی عاطفی شده‌اند و فرصت‌های شغلی خود را از دست داده‌اند و به دنبال غرامتی هستند که گمان می رود بیش از ۵۰۰ میلیون دلار باشد. 

«سولومون گرسن» وکیل این دو بازیگر نیز عنوان کرد: «اینها بچه‌های ساده لوح در دهه ۶۰ بودند که نمی‌دانستند چه چیزی قرار است به آنها ضربه بزند. ناگهان آنها در سطحی مشهور شدند که هرگز انتظارش را نداشتند و علاوه بر این به گونه‌ای مورد تجاوز قرار گرفتند که نمی‌دانستند چگونه با آن برخورد کنند».

«هاسی» در مصاحبه ای با گاردین در سال ۲۰۱۸ گفت: «من عاشق بازی در نقش ژولیت بودم. تنها بخشی که دوست نداشتم، روابط عمومی بود. خسته کننده بود.» او همچنین ادعا کرد که «زفیرلی» در صحنه فیلمبرداری او  صدا کرده و وی را عشق نافرجام زندگی‌اش توصیف کرده است. 

فیلم «رومئو و ژولیت» بر اساس نمایشنامه معروف نوشته «ویلیام شکسپیر» در آن زمان فروش موفقی در گیشه داشت و توانست با بودجه 850 هزار دلاری خود نزدیک به 39 میلیون دلار فروش داشته باشد. این فیلم همچنین چهار نامزدی اسکار دریافت کرد که برنده دو جایزه بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی لباس شد.

کمپانی پارامونت هنوز هیچ پاسخی به این ادعا نداشته است. 

 

آزار جنسی رومئو و ژولیت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین