کد خبر: 66869 A

اسکورسیزی، کیت بلانشت، فیلم تار

تمجید ویژه اسکورسیزی از فیلم جدید کیت بلانشت

تمجید ویژه اسکورسیزی از فیلم جدید کیت بلانشت

در مراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک ۲۰۲۳، «تار» جایزه بهترین فیلم سال ۲۰۲۲ را دریافت کرد و اسکورسیزی نیز زبان به تمجید فیلم گشود و جیم جارموش یک پیشنهاد متفاوت ارایه کرد.

ایران آرت: در مراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک که شب پیش برگزار شد، برندگان امسال که یک ماه پیش معرفی شده‌ بودند، جوایز خود را دریافت کردند.

در حالی که «تار» ساخته تاد فیلد جایزه بهترین فیلم و کیت بلانشت بازیگر این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد، مارتین اسکورسیزی به تحسین این فیلم پرداخت و گفت: با تجربه تماشای فیلم «تار» احساس کردم ابرها کنار رفتند.

به گزارش مهر، این فیلم که از زمان اکرانش در جشنواره فیلم ونیز با تحسین منتقدها روبرو شده یک رهبر ارکستر زن را سوژه اصلی خود کرده و از مدعیان اسکار امسال است.

بلانشت نیز هنگام دریافت جایزه از فیلد ستایش کرد و او را نوآورترین همکاری که به عمرش دیده، خواند.

در این مراسم اسکورسیزی به تحسین فیلم پرداخت و گفت: دیگر مدت‌هاست که وقتی فیلم تماشا می‌کنیم می‌دانیم قرار است فیلم ما را کجا ببرد، اما فیلمی که شما ساختید این اجازه را نمی‌دهد. یعنی نمی‌دانیم فیلم به کجا می‌رود. ما فقط شخصیت فیلم را در مسیر عجیب و سختش دنبال می‌کنیم تا به مقصد نهایی و غریب‌تری که در انتظارش است برسیم.

اسکورسیزی افزود: وقتی فیلم «تار» تاد را تجربه کردم، ابرها کنار رفتند. تاد، کاری کرده‌ای که فیلم تو این اجازه را نمی‌دهد. همه جنبه‌های سینمایی و تصویربرداری که استفاده کرده‌ای، در این مسیر هستند. از زویای کنترل شده، دقیق، خطرناک، پرشتاب، ترکیب‌بندی فریم‌ها، جابه‌جایی لوکیشن‌ها، فاصله اندازه‌گیری شده …

وی ترکیب‌بندی فریم‌ها را بازتاب معماری بی‌رحمانه شخصیت اصلی فیلم خواند و افزود: این روح است؛ روح تار.

اسکورسیزی در ادامه گفت که همه اینها موجب شده تا ما در ذهن این زن هستی پیدا کنیم. فقط به واسطه درک اوست که تجربه می‌کنیم. دنیا یعنی او. زمان، ترتیب وقوع حوادث و مکان، تبدیل می‌شود به آن موسیقی که او با آن زندگی می‌کند … تاد کار تو یک بندبازی واقعی است.

مارتین اسکورسیزی کیت بلانشت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین