کد خبر: 66889 A

ابراهیم حاتمی کیا، سریال حضرت موسی

مجلس برای بودجه سریال حاتمی‌کیا دست به کار می‌شود؟

مجلس برای بودجه سریال حاتمی‌کیا دست به کار می‌شود؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره سریال «حضرت موسی» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا که قرار است به زودی ساخته شود می‌گوید: مطمئناً به سرانجام رسیدنِ این سریال برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. باید این نوع کارها هرچه زودتر سر و سامان بگیرند

ایران آرت: پنجم دی‌ بود محمدرضا میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اعلام کرد که لایحه بودجه ۱۴۰۲ دولت به مجلس رسیده است. چندی پیش وزیر ارشاد بحث بودجه فرهنگی را در بهارستان پیگیری می‌کرد و رئیس صداوسیما هم با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در جام‌جم جلسه‌ای داشت تا رایزنی‌های بودجه‌ای شکل جدی‌تر به خود بگیرد.

در این جلسات موضوع افزایش بودجه فرهنگی و توجه به راه افتادن آثار و محصولات ویژه صداوسیما و وزارت فرهنگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همان دغدغه‌ای که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس صدا و سیما بارها درباره‌اش صحبت کردند که باید برای تولید آثار فاخر و ارزشمند، بودجه بهتری اختصاص پیدا کند.  

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه از صداوسیما و وزارت فرهنگ درخواست کردیم که به دنبالِ کارهای فاخر باشند، خاطرنشان کرد: حتماً بحث افزایش بودجه دغدغه ما هم هست، چون می‌دانیم جایگاه فرهنگ چقدر تأثیرگذار و ویژه است. اما در عین حال به ساخت سریال‌های فاخر و تولیدات مهم نیز اعتقاد داریم. به همین منظور از سازمان صداوسیما و وزارت فرهنگ درخواست کرده‌ایم که این اتفاقات ارزشمند فرهنگی و هنری، مجدّانه در دستور کارشان قرار دهند.

سریالِ «موسی(ع)» به سرانجام می‌رسد؟

او در پاسخ به این سؤال که در بودجه مربوط به سازمان صداوسیما، مشکل بودجه‌ای برخی از آثار همچون سریال «موسی(ع)» مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: مطمئناً به سرانجام رسیدنِ این سریال برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. باید این نوع کارها هرچه زودتر سر و سامان بگیرند؛ بسیار خرسندم سریال «سلمان فارسی» پیش می‌رود و باید مشکلات این سریال را به لحاظ امکاناتی و بودجه‌ای برطرف کنیم بدون هیچ دغدغه‌ای پیش بروند.

 

ابراهیم حاتمی کیا سریال حضرت موسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین