کد خبر: 67165 A

ابوالقاسم طالبی، بهروز افخمی، برنامه هفت

واکنش طالبی به انتقادها از اظهارنظرش در هفت/ یک واژه پزشکی را از من زشت انگار کرده‌اند

واکنش طالبی به انتقادها از اظهارنظرش در هفت/ یک واژه پزشکی را از من زشت انگار کرده‌اند

کارگردان فیلم «قلاده‌های طلا» چند روز پس از حضور جنجالی‌اش در برنامه هفت، درباره صحبت‌های خود در خصوص یائسگی زنان توضیحاتی ارائه کرد.

ایران آرت: شرق نوشت: ابوالقاسم طالبی ، نویسنده کارگردان وتهیه کننده تلویزیون و سینما، بعد از صحبت های جنجالی خود در برنامه «هفت» که مقابل بهروز افخمی بیان کرده بود ، درگفت‌وگو با شبکه شرق عنوان کرد:« از چهار نفر از افرادی که در فضای مجازی، مطالب بی شرمانه ای گفتند و نوشتند شکایت می کنم. همچنین از شش رسانه که آن‌ها به واسطه همین گفتگویم در رسانه ملی که با تیتر دروغ و افترا فضاسازی ایجادکرده اند، شکایت خواهم کرد».

کارگردان سینمای ایران درباره چرایی مطرح کردن نوع واژگان علیه زنان به شبکه شرق گفت: « من حرف بدی علیه زنان مطرح نکردم. ظاهرا انتظار هزاران جمله ی رکیک از اعضای بعضی انجمن ها، کانون ها و اتحادیه ها طبیعی بوده اما یک واژه پزشکی را از من زشت انگار کرده‌اند لذا بدین وسیله اعلام می‌کنم آری به قول آقای دکتر جبلی بهتر بود واژه دیگری می‌گفتم.

 به گزارش شرق، طالبی در برنامه هفت گفته بود :حالا من نمی دانم گفتن این چیزها در آنتن زنده درست است یا نه ؟ فردا تیتر درست می کنند توی روزنامه‌ها... ببینید انگار برخی از زنان سلبریتی ، یائسه شدن را هم تقصیر جمهوری اسلامی می دانند. یعنی ازپنجاه سال می روند بالا ، مثلا روسری‌شان را بر می‌دارند و فحش به جمهوری اسلامی می‌دهند. بابا این یک چیز طبیعی است و برای همه هم هست .شما اگر توی جمهوری اسلامی هم نبودید و توی آمریکا هم بودید همین اتفاق برای‌تان می‌افتاد … حالا چرا فحش به جمهوری اسلامی می‌دهید؟ تا دیروز جوان‌تر بودید، تو بورس‌تر بودید … خب هر کسی یک دورانی دارد. بعد می‌روی عقب و حالا یک جوان دیگر می‌آید. این دیگه فحش دادن ندارد...».

بعد از آن، خانه سینما در بیانیه‌ای با «خارج از عُرف» خواندن اظهارات مطرح شده ، آن را مور نقد قرار داده و از صدا و سیما درخواست کرد تا عذرخواهی کند. همچنین کانون کارگردانان آن را «تاسف برانگیز» توصیف کرد. 

سپس رئیس سازمان صدا و سیما هم نسبت به آن سخنان واکنش نشان داد. جبلی در گفت‌وگو با مهر در پاسخ به اظهارات ابوالقاسم طالبی گفت:«ما در فضای غبارآلودی که در ماه‌های اخیر با آن روبرو بودیم، شاهد موضع‌گیری‌های غلطی از سمت برخی چهره‌ها و هنرمندان بودیم که تصورات و تحلیل‌ها و روایت‌های غلط آن‌ها باعث شد این‌ها به عرصه‌ای وارد شوند که شاید بخش زیادی از واقعیت را نتوانستند ببینند و سخنانی بیان کردند که احساسات بخش عمده‌ای از جامعه را جریحه‌دار کرد».

او افزود:« واکنش‌ها به این رفتارها، عکس‌العمل‌ها و کنش‌ها طبیعتاً متفاوت بوده است و آنچه که توسط مهمان و کارشناس برنامه‌ها مطرح می‌شود طبیعتاً موضع و نظر خودشان است.آنچه که باید به آن توجه کرد این است که در فضایی که به مقدس‌ترین مقدسات ما در طول ماه‌های گذشته توهین شده و فتنه‌ای که پشت سر گذاشته‌ایم، طبیعی است که واکنش‌ها و عکس‌العمل‌هایی صورت بگیرد که البته بعضی از این نظرات با ادبیات بهتری می‌توانست بیان شود. شاید با ادبیات مناسبی بیان نشد اما واکنشی به آن رفتارها و اظهارنظرهایی است که در طول این چند ماه بیان شده بود».

 

برنامه هفت بهروز افخمی ابوالقاسم طالبی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین