کد خبر: 67407 A

بلیت سینما، سینمای ایران

۲۰ تا ۶۰ هزار تومان؛ قیمت بلیت سینما شناور شد

۲۰ تا ۶۰ هزار تومان؛ قیمت بلیت سینما شناور شد

سازمان سینمایی کشور با شناور شدن و هدفمند شدن قیمت بلیت سینماها بر اساس درجه کیفی، موقعیت جغرافیایی قرارگیری سالن سینما و سانس‌های مختلف موافقت کرد.

ایران آرت: روح الله سهرابی مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی با اعلام این خبر افزود: پس از بررسی پیشنهاد شورای صنفی نمایش در خصوص افزایش قیمت بلیت سینما، سازمان سینمایی با هدف حمایت همزمان از رونق سینما و تقویت استقبال مخاطب، با شناور شدن دائمی و هدفمند قیمت بلیت سینما در سال 1402 موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ وی ادامه داد: بدین ترتیب قیمت بلیت سینما در سال جدید بر اساس درجه کیفی، موقعیت جغرافیایی قرارگیری سالن سینما و سانس‌های مختلف تعیین و در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، در این مصوبه سقف مبلغ بلیت 60 هزار تومان آن هم برای سینماهای مدرن همچون: کوروش ، ایران مال، فرهنگ، چارسو، صبامال و …  در نظر گرفته شده که البته درصد بسیار بیشتری از سالن‌ها و سانس‌ها با ارقام پایین‌تر یعنی تا 20 هزار تومان به فروش می‌رسد.

سهرابی با بیان اینکه این شکل از مدیریت مالی اکران با دو هدف عمده حمایت از تولید و رونق بخشی به اکران و همچنین ملاحظه وضع معیشت مردم جهت خالی نماندن سبد فرهنگی، طراحی و تدوین شده است و با این تدبیر، اکثریت مخاطبان امکان دسترسی به بلیت‌های ارزان قیمت در سانس‌های مختلف را خواهند داشت و هیچ قشری از جامعه به دلیل وضعیت اقتصادی از دیدن آثار روی پرده محروم نخواهد ماند.

 

سازمان سینمایی بلیت سینما
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین