کد خبر: 67671 A

کیومرث پوراحمد

نومیدی و گسترش آن هیولایی دهشتناک است / واکنش فرهنگستان هنر به خودکشی کیومرث پوراحمد

نومیدی و گسترش آن هیولایی دهشتناک است / واکنش فرهنگستان هنر به خودکشی کیومرث پوراحمد

گروه سینمایی فرهنگستان هنر نوشت: نومیدی و گسترش آن، هیولایی دهشتناک است که اگر بر جامعه مستولی شود، به هر دلیل و واسطه‌ای باشد، دل‌های بسیاری را خواهد فسرد و جان‌های عزیزی را از ما خواهد گرفت.

ایران آرت: به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، متن پیام گروه سینمای فرهنگستان هنر برای درگذشت کیومرث پوراحمد به شرح زیر است:

«کُلُّ مَنْ عَلَیْها فانٍ. وَ یَبْقی وَجْهُ رَبِّکَ ذُو الْجَلالِ وَ الْإِکْرامِ

کیومرث پوراحمد دیگر در میان ما نیست. خالق لحظات بیاد ماندنی، کسی که جایگاه و حرمت کلمه را پاس می‌داشت و تفسیر و ترجمان کلمه به تصویر را نیک می‌دانست، کسی که شور و شعف و درد و دل‌مشغولی زندگی را با تمام وجود بیان می‌کرد، آری او که نازک‌طبع بود و روح پرخروش و سرکشش تاب حبس تن را نداشت… دیگر در میان ما نیست.

ما مانده‌ایم و یک دنیا حسرت، که کاش بیشتر حرمت می‌داشتیم و می‌دانستیم هنرمند طبع و روحی حساس و شکننده دارد، کاش نرم‌تر و آهسته‌تر به سراغش می‌رفتیم…کاش چینی نازک تنهاییش ترک برنمی‌داشت...

ما مانده‌ایم و یک دنیا افسوس و البته که طنین یک هشدار، هشداری که گویی با این فقدان، این‌بار رساتر از همیشه به گوش جان می‌رسد: ما را چه شده است که هنرمندان‌مان این‌طور و با بهای جان خود، پیام ناخرسندی خود را به گوش ما می‌رسانند؟ در کجای زمان ایستاده‌ایم و تا چه اندازه مراقب و متوجه دشواری‌ها، تیرگی‌ها و چالش‌های برنا گذشتنی پیش رویمان و تصویری که از آینده برایمان ترسیم شده است هستیم؟ چقدر با خودمان و عزیزانمان مهربان هستیم و به آنها مهر می‌ورزیم؟

کاش بیشتر حرمت بگذاریم و قدر و منزلت گنجینه‌های هنر و فرهنگ‌مان را پاس بداریم، چراکه نومیدی و گسترش آن، هیولایی دهشتناک است که اگر بر جامعه مستولی شود، به هر دلیل و واسطه‌ای باشد، دل‌های بسیاری را خواهد فسرد و جان‌های عزیزی را از ما خواهد گرفت.

امید داریم که به مدد رحمت واسعه حضرت دوست، روح آن عزیز در آرامش ابدی باشد.»

فرهنگستان هنر کیومرث پوراحمد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین