کد خبر: 68252 A

محسن تنابنده| جنگ جهانی سوم

محسن تنابنده با هیتلر می‌درخشد/ پنجمین جایزه برای آقای معمولی

محسن تنابنده با هیتلر می‌درخشد/ پنجمین جایزه برای آقای معمولی

محسن تنابنده که در تلویزیون با نقش نقی معمولی در ذهن‌ها مانده، حالا در سینما در فیلم‌های اجتماعی در حال درخشش است. او به تازگی پنجمین جایزه بین‌المللی خود برای فیلم جنگ جهانی را دریافت کرده است. او در سکانس‌هایی از این فیلم در نقش هیتلر ظاهر می‌شود.

ایران آرت: فیلم «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی جایزه ویژه هیات داوران و بهترین بازیگر مرد جشنواره ویتنام را کسب کرد.

به گزارش ایسنا، اولین جشنواره فیلم دانانگ ویتنام به کار خود پایان‌ داد و فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی، جایزه ویژه هیات داوران و جایزه بهترین بازیگر برای محسن تنابنده را به خود اختصاص داد.

نوید نصرتی بازیگر این فیلم، در این رویداد حاضر بود و جوایز فیلم را دریافت کرد. 

پوستر فیلم جنگ جهانی سوم

بنا بر اعلام سینه ایران، این سی و ششمین حضور بین‌المللی فیلم «جنگ جهانی سوم» و هجدهمین جایزه بین‌المللی آن است. محسن تنابنده نیز پنجمین جایزه بین‌المللی خود را برای بازی در این فیلم دریافت کرد.

این فیلم پس از حضور موفق در جشنواره ونیز و کسب دو جایزه بهترین فیلم و بازیگر بخش افق‌ها، در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو، هشتمین دوره جشنواره فیلم جهان آسیا در لس‌آنجلس و جشنواره فیلم استکهلم سوئد نیز حضور موفقی داشت. همچنین در فهرست فیلم‌های جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ قرار گرفت و اخیرا هم سه جایزه اصلی بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد (محسن تنابنده) را از جشنواره فیلم بلگراد در کشور صربستان دریافت کرد. این فیلم از سی و هفتمین جشنواره فیلم فریبورگ سوییس نیز جایزه ویژه هیات داوران مسابقه اصلی و نیز تقدیرنامه هیات داوران جوان را کسب کرد و اخیرا جایزه بهترین فیلم جشنواره استانبول و جایزه بهترین فیلم و بازیگر مرد نوزدهمین جشنواره فیلم «فانتاسپوآ» برزیل را نیز دریافت کرده است. 

«جنگ جهانی سوم»، ششمین فیلم بلند هومن سیدی پس از «آفریقا»، «سیزده»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» است و روایت «شکیب» یک کارگر روزمزد بی‌خانمان (با بازی محسن تنابنده) است که هرگز نتوانسته با از دست دادن همسر و پسرش در زلزله سال‌ها پیش کنار بیاید. در طی چند سال گذشته، او با یک زن کر و لال، به نام لادن رابطه برقرار کرده است.

محسن تنابنده جنگ جهانی سوم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین