کد خبر: 68472 A

جنیفر لارنس

چه چیزی جنیفر لارنس را درمانده و مستأصل کرد؟

چه چیزی جنیفر لارنس را درمانده و مستأصل کرد؟

جنیفر لارنس مستندی با نام «نان و گل سرخ» تهیه کرده که نگاهی به زندگی زنان در افغانستان تحت حکومت طالبان می‌اندازد.

ایران آرت: جنیفر لارنس برنده اسکار و همکار تهیه‌کننده‌اش «جاستین چاروکی» یکشنبه این هفته برای اکران فیلم مستند «نان و گل سرخ» (Bread and Roses) به جشنواره کن سفر کرد. این مستند نگاهی می‌اندازد به زندگی زنان در افغانستان تحت حکومت طالبان.

لارنس در مصاحبه با «ورایتی» توضیح داده است که چرا تهیه‌کنندگی این پروژه را پذیرفته است: «طی چند روز سقوط کرد. از آمریکا در حال تماشا بودم، وقتی که حکم «رو در برابر وید» قرار بود لغو شود. درمانده و مستأصل بودیم و نمی‌دانستیم که چطور این گزارش‌ها را وارد چرخه اخبار و ذهن مردم کنیم. تا مردم برانگیخته شوند و به گرفتاری این زنان اهمیت دهند.»

به گزارش 30نما، لارنس در اولین ماه‌های تأسیس کمپانی فیلمسازی «اکسلنت کدور» مستند «صحرا مانی» فیلمساز افغان را خریداری می‌کند تا سرگذشت چنین زنانی را به تصویر بکشد.

لارنس در مورد مشکلات فیلمبرداری می‌گوید: «کارگردان با استفاده از گوشی‌های موبایل زنان از آن‌ها فیلبرداری می‌کرد، فقط یک فیلمبردار معتمد وجود داشت که گاهی مشارکت می‌کرد.»

بازیگر «مادر» (Mother) می‌گوید دیدن این زنان سرگردان که از کودکان خود مراقبت می‌کردند برای او به عنوان یک مادر «ویرانگر» بوده است: «دوست داری هر کاری کنی تا تغییر ایجاد شود.»

لارنس در پایان می‌گوید: «چیز زیادی ما را از این کشورها جدا نمی‌کند. دمکراسی تمام دارایی ماست. در حالی که آن هم رو به انحطاط است. باید روی هدف یعنی آزادی‌های فردی تمرکز کنیم.»

«هایده صفی یاری» تدوینگر مستند «نان و گل سرخ» در مراسم فرش قرمز فیلم در کنار لارنس دیده شده است.

 

جنیفر لارنس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین