کد خبر: 69962 A

مختارنامه| سریال مختارنامه

تلویزیون از مختارنامه دل نکند

تلویزیون از مختارنامه دل نکند

در حالی که در ایام محرم ۱۴۰۲ پخش سریال «مختارنامه» از تلویزیون در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، خبرها حاکی از پخش این مجموعه در قالب فیلم‌های سینمایی از شبکه‌های مختلف است.

ایران آرت: سریال «مختارنامه» به کارگردانی داود میرباقری در قالب یک فیلم سینمایی با عنوان «کودکان آب» از شبکه آی فیلم پخش می‌شود. همچنین پیگیری برخی رسانه‌ها درباره‌ی پخش این سریال در ایام محرم ۱۴۰۲ پس از حرف و حدیث‌هایی که درباره پخش نشدن این مجموعه در سال جاری عنوان می‌شد، حاکی از آن است که پخش «مختارنامه» در قالب دو نسخه سینمایی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه یک به قوت خود باقی است.

به گزارش ایسنا، مجموعه «مختارنامه» اولین بار مهر ۱۳۸۹ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت. این سریال تاریخی مذهبی هر سال در ایام محرم از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شود که بعضا این رویکرد انتقادهایی را هم به همراه داشت. منتقدان بر این باور بودند که پخش بی‌رویه آثار فاخر از تلویزیون، به جایگاه ویژه آنها در بین مخاطبان لطمه می‌زند؛ چنانچه در سال‌های گذشته و در فضای مجازی بعضا شاهد شوخی‌هایی با تلویزیون برای پخش هرساله «مختارنامه» بودیم.

با این همه بسیاری از برنامه‌سازان و کارشناسان هم بر این اعتقادند که تولیداتی همچون سریال‌های «مختارنامه»، «شب دهم»، «امام علی (ع)» و ... اگر هر سال هم در ایامی مثل محرم از تلویزیون پخش شوند، باز هم مخاطب خود را خواهند داشت.

62677914

اما در شرایطی که از سوی برخی چنین عنوان می‌شد که تلویزیون قرار است پس از ۱۳ سال با «مختارنامه» خداحافظی کند، به تازگی اعلام شد که قرار است شبکه آی‌فیلم این مجموعه را در قالب فیلمی سینمایی با نام «کودکان آب» پنجشنبه، ۵ مرداد ماه ساعت ۲۲ به روی آنتن ببرد.

«مختارنامه» در ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی است. این سریال به داستان مختار ثقفی با کنیهٔ ابواسحاق و چگونگی قیام او که پس از حادثهٔ عاشورا به خون‌خواهیِ حسین بن علی برمی‌خیزد می‌پردازد.

62677912 

سریال «مختارنامه» به تهیه‌کنندگی زنده‌یاد محمود فلاح و به سفارش سیمافیلم ساخته شد و ساخت آن هشت سال زمان برد.

فریبرز عرب نیا، رضا رویگری، مهدی فخیم زاده، نسرین مقانلو، فریبا کوثری، فرهاد اصلانی، رضا کیانیان، زنده یاد ماه چهره خلیلی، ژاله علو، گوهر خیراندیش، ویشکا آسایش، اکبر زنجانپور، محمد فیلی و زنده‌یادان سیامک اطلسی، کریم اکبری مبارکه، انوشیروان ارجمند و ... در «مختارنامه» ایفای نقش کرده‌اند

 

مختارنامه سریال مختارنامه
نظرات خوانندگان
  • پوریا
    پاسخ

    دیگه مختارنامه پخش نشه چراسریالی مثل شب دهم راتولیدنمی کنید

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین