کد خبر: 70043 A

بیوک میرزایی| تلویزیون

انتقاد بازیگر باسابقه از تلویزیون/ مردم دیگر تلویزیون نمی‌بینند

انتقاد بازیگر باسابقه از تلویزیون/ مردم دیگر تلویزیون نمی‌بینند

بازیگر پیشکسوت می‌گوید: همین روزها به‌صورت روزانه سه الی چهار سریال دارد از تلویزیون پخش می‌شود اما مردم آن‌ها را نگاه نمی‌کنند. انگار قصه‌های این سریال‌ها هیچ اوج و فرودی ندارد و دنبال کردن آن جذابیتی برای مخاطب ندارد.

ایران آرت: بیوک میرزایی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود گفت: در شرایط فعلی بیشتر در رادیو مشغول به قصه‌گویی هستم. تا چند روز دیگر هم نقش‌آفرینی‌ام در یک سریال به نام «دامون» آغاز می‌شود که برای آن باید عازم شمال بشوم.

وی درباره حضور پررنگ‌تر خود در تلویزیون به نسبت کارهای سینمایی ادامه داد: در سینما اگر پیشنهادی باشد قبول می‌کنم اما این روزها حضورم در تلویزیون هم کم‌رنگ شده است. در شرایط فعلی حس می‌کنم کارها دیگر جذابیت سابق را ندارد و به همین دلیل آدم کار نکردن را ترجیح می‌دهد! به همین دلیل هم این روزها بیشتر سراغ کارهای رادیویی می‌روم و حتی در تلویزیون هم اگر کار مناسب و خوبی پیشنهاد شود، بازی می‌کنم.

میرزایی افزود: آنقدر کارهای الکی و بی‌کیفیت پیشنهاد می‌شود که حتی با وجود نیاز مالی هم آدم نمی‌تواند حضور در آن‌ها را قبول کند. واقعیت این است که معاش آدم از طریق کار در رادیو هم تأمین نمی‌شود و به همین دلیل گاهی هم مجبور می‌شویم کارهایی که از نظرمان چندان ایده‌آل نیستند را هم قبول کنیم و در آن‌ها کار کنیم.

دستمزدهای رادیو قابل قیاس با تلویزیون نیست!

این بازیگر پیشکسوت ادامه داد: واقعاً دستمزدهایی که در رادیو می‌دهند، قابل قیاس با کار در تلویزیون نیست. اگر به‌صورت شبانه‌روزی هم در رادیو کار کنید، سر ماه ۴ تا ۵ میلیون تومان پول به شما می‌دهند اما با یک حضور چند دقیقه‌ای به‌عنوان مهمان در یک برنامه تلویزیونی می‌توانید همین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان را دریافت کنید! درباره حضور در فیلم‌ها و سریال‌ها که دیگر شرایط فرق می‌کند و قرارداد عقد می‌شود اما می‌خواهم بگویم حتی حضور به‌عنوان مهمان در تلویزیون هم عایدی بیشتری نسبت به کار در رادیو دارد و درآمدش زمین تا آسمان فرق می‌کند.

درآمد یک بار مهمان شدن در تلویزیون بیشتر ازیک ماه کار در رادیوست!

وی درباره علاقه خود برای نقش‌آفرینی در فیلم‌های سینمایی هم گفت: احساس من این است که کارهای سینمایی هم گرفتار باندبازی است و هر کس گروه خودش را دارد. همین الان اگر رصد کنید، می‌بینید ۸ الی ۱۰ نفر بازیگر هستند که در همه فیلم‌ها حضور دارند. این‌ها ارتباطاتی شبه‌مافیایی براساس رفاقت‌ها و دوستی‌های خود در سینما دارند و با زدوبند در فیلم‌ها حضور پیدا می‌کنند و به راحتی به دیگران فضای کار نمی‌دهند. حتی اگر بخواهند با این شرایط ما راه به یک کار راه بدهند، صورت قشنگی ندارد و به همین دلیل ترجیح می‌دهیم کار نکنیم.

میرزایی ادامه داد: امروز کار اصلی در دست تولیدات شبکه خانگی است که هم توزیع بهتری دارند و هم دستمزدهای بهتری می‌دهند. تولیدات تلویزیونی اما هم پول خوبی نمی‌دهند و هم متن‌های خوبی ندارند. همین روزها به‌صورت روزانه سه الی چهار سریال دارد از تلویزیون پخش می‌شود اما مردم آن‌ها را نگاه نمی‌کنند. انگار قصه‌های این سریال‌ها هیچ اوج و فرودی ندارد و دنبال کردن آن جذابیتی برای مخاطب ندارد.

وی افزود: زمانی بود که وقتی تلویزیون سریالی را پخش می‌کرد، همه خیابان‌ها خلوت می‌شد. اما آیا واقعاً امروز هم اینگونه است؟ امروز به نظر می‌رسد حتی مخاطبان محصولات شبکه نمایش خانگی بیشتر از تلویزیون شده‌اند. درست است که هنوز هم عده‌ای از مردم تلویزیون را تماشا می‌کنند اما بپذیریم که شرایط امروز، آن شرایط گذشته نیست.

می‌گویند دستمزد فلان بازیگر میلیاردی است اما ۲۰۰ میلیون هم نمی‌گیرد!

این بازیگر باسابقه درباره تفاوت دستمزد هنرمندان پیشکسوت، نسبت به جوان‌ترها هم توضیح داد: بالاخره در هر کشوری، عده‌ای از هنرمندان حکم سلبریتی را دارند و به تعبیری سوپراستار خطاب می‌شود اما در کنار این موضوع، موارد دیگری را هم ما در پروژه‌های خودمان شاهد هستیم. برخی از این بازیگران جوان، اسپانسرهای گردن‌کلفتی را پشت خود دارند. حتی برخی از آن‌ها قرار و مدار می‌گذارد که مثلاً در فضای رسانه اعلام شود فلان بازیگر دستمزد میلیاردی گرفته است اما تهیه‌کننده بیش از ۲۰۰ میلیون تومان به او نمی‌دهد! بالاخره یک فیلم باید فروش هم داشته باشد تا سرمایه‌گذار به سود برسد.

تلویزیون بیوک میرزایی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین