کد خبر: 63437 A

کتاب دو جستار اثر احمدرضا نوری از سوی نشر نقد فرهنگ در دی ماه منتشر شد.

ایران آرت:  این کتاب متشکل از دو بخش مجزا اما به هم پیوسته است که به نقد و تحلیل انسان معاصر و عرفان‌های نوظهور پرداخته است که می‌توان این اثر را مطالعه‌ای بینا رشته‌ایی در زمینه فلسفه و هنر دانست.

باب اول این کتاب تعابیر و تفاسیر پست مدرنیستی از انسان معاصر است که وجوه وجودی جدیدی از انسان پس از مدرنیسم را بیان می دارد و به چیستی و چگونگی معاصریت می‌پردازد.  نوری در این باب معتقد است که معاصریت یک وضعیت وجودی است و نه یک موقعیت تاریخی.

در باب دوم کتاب که با نام عرفان در طوفان نامگذاری شده است، نوری تفکرات شبه معنوی و عرفان های نوظهور را واکاوی نموده است و با استفسار فلسفی ابعاد متناقض عرفان و معنویت را بررسی می‌کند.

نوری معتقد است که این جستار نوعی پرسش‌گری در مورد حدود و قطعیاتی است که بی‌شک در تلاطم تشکیک و تردید، لغزان هستند. او در این راستا تلاش کرده است تا با پرسش های تحلیلی و بنیادین چرایی هر امر قطعی و تفکرات شبه معنوی را به چالش بکشد.

پیش از این با قلم احمدرضا نوری، چندین کتاب پژوهشی در زمینه عکاسی جنگ(آتش سرد)، تاریخ نقاشی معاصر ایران(خواب و خیال)، هنر شبیه خوانی ایران(شبیه خوانی) و... منتشر شده است.

همچنین او در یک سال گذشته با دو پروژه موسیقی و پرفورمنس، همکاری جدی در زمینه صلح جهانی با سازمان ملل متحد داشته است.

احمدرضا نوری هنرمند و پژوهشگری است که دانش آموخته اشخاصی همچون ناصر تقوایی، غلامرضا اعوانی، نجفقلی حبیبی، سید مصطفی محقق داماد و غلامحسین ابراهیمی دینانی بوده و سال‌هاست که به طور مستقل پژوهش هایی در زمینه فرهنگ و هنر معاصر ایران انجام داده است.

احمد رضا نوری نشر نقد فرهنگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین