کد خبر: 63958 A

کیوان امجدیان، روزنامه‌نگار شناخته شده به‌عنوان مشاور فرهنگی و هنری سخنگوی هیات رییسه مجلس معرفی شد.

ایران آرت: کیوان امجدیان، نویسنده و روزنامه‌نگار به‌عنوان مشاور فرهنگی و هنری سخنگوی هیات رییسه مجلس معرفی شد.

سیدنظام‌الدین موسوی طی حکمی کیوان امجدیان را با هدف آن‌چه "تسهیل ارتباط اهالی فرهنگ و هنر با مجلس شورای اسلامی" عنوان شده به عنوان مشاور فرهنگی و هنری سخنگوی هیات رییسه مجلس منصوب کرد.

در بخشی از حکم سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خطاب به کیوان امجدیان آمده است:

"نظر به مراتب شایستگی‌، تعهد انقلابی، تخصص و سابقه ممتد جنابعالی در حوزه فرهنگ و هنر به موجب این حکم به عنوان «مشاور فرهنگی» اینجانب منصوب می‌شوید." 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در این حکم آورده است: "انتظار می‌رود با عنایت به ظرفیت‌های بزرگ حوزه راهبردی فرهنگ و هنر در نظام برآمده از انقلاب اسلامی، در زمینه‌ ایجاد و تسهیل ارتباط هرچه بیشتر با اهالی فرهنگ و هنر، صنوف مختلف فرهنگی و نهادها و ادارات مربوطه در جهت حل مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ برنامه‌ریزی مشخص و اقدامات اساسی پیش‌بینی کنید و با بهره‌گیری از تمام استعدادهای فراوانِ فعالان و دغدغه‌مندان این عرصه در سراسر کشور، ارتباط موثر میان مجلس و عرصه فرهنگ را بیش از پیش برقرار کنید."

کیوان امجدیان پیش‌تر مسئولیت‌هایی از جمله عضویت در گروه سردبیری روزنامه جام جم، مدیرکل فرهنگی خبرگزاری فارس، سردبیری هفته‌نامه سینمای خانگی و شبکه هنر را بر عهده داشته است.

از سایر فعالیت‌های او می‌توان به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجموعه‌های «مجازیست» و «طبقه یک» اشاره کرد. همچنین در کارنامه او آثار مکتوبی مانند رمان‌های «سماع شن‌ها»، «تار یحیی» و «مسافر تنها» و کتاب‌های «یک روایت معتبر از کمیته مشترک»، «آموزش خاطره‌نویسی» و «قفس داغ» دیده می‌شود.

در کارنامه امجدیان داوری جشنواره‌های فیلم مقاومت، کتاب دفاع مقدس، کتابخوان و رسانه، مطبوعات و کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب شهید غنی‌پور، کتاب و رسانه و سوگواره عکس‌های عاشورایی وجود دارد. 

او هم‌اکنون سردبیری خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) را به عهده دارد.

 

مجلس شورای اسلامی کیوان امجدیان سید نظام الدین موسوی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین