کد خبر: 65466 A

لغو کنسرت ها، محمد مهدی اسماعیلی، ۲ درصد بودجه اعتبارات هزینه ای

محمد مهدی اسماعیلی اعلام کرد: طبق آیین نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه ۱۴۰۱ تصویب شد که دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی می‌توانند ۲ درصد از اعتبارات هزینه‌ای و سرمایه‌ای خودشان را در حوزه فرهنگی مصرف کنند

ایران آرت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «بر اساس آیین نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه تصویب شد تا دو درصد از مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ اختصاص داده شود.»

 او ادامه داد: «طبق آیین نامه بند ز تبصره ۹ لایحه بودجه تصویب شد که دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی می‌توانند 2 درصد از اعتبارات هزینه‌ای و سرمایه‌ای خودشان را در حوزه فرهنگی مصرف کنند.»

او افزود: «این اتفاق، گشایش مهمی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، گردشگری و فعالیت‌های قرآنی ایجاد خواهد کرد.»

 

محمدمهدی اسماعیلی در ادامه افزود: «آیین‌نامه تکلیفی بودجه داشتیم که همه دستگاه‌های دولتی بتوانند ۲ درصد از اعتبارات سرمایه‌ای و هزینه‌ای خود را در حوزه فرهنگی مصرف کنند. امروز (چهارشنبه) در جلسه دولت این امر به تصویب رسید که گشایش مهمی در حوزه‌های فرهنگی و هنری و نیز گردشگری و فعالیت‌های قرآنی ایجاد می‌کند.»

وزیر ارشاد ادامه داد: «تقریباً ۸ تا ۹ مورد از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و گردشگری احصا شده و این آیین‌نامه که امروز تصویب شد موارد آن در نظر گرفته شده و در طول سال‌های اخیر ما چنین آیین‌نامه‌ و قانونی که بتواند یک گره اساسی از فرهنگ و هنر باز کند، نداشتیم.»

اسماعیلی افزود: «امیدوارم بزودی با رفع اشکالاتی که بنا شد در جلسه خارج از دولت حل شود، تحول مهمی در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد و این را در لایحه بودجه تثبیت کنیم. این خارج از منابع عادی وزارتخانه‌های فرهنگی است و معطوف به همه بخش‌های دولتی و شرکت‌های دولتی است که قصد دارند در حوزه فرهنگ کار کنند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکر از وزیر کشور برای رفع مشکل برگزاری یک کنسرت در استان خوزستان گفت: سیاست دولت در این حوزه، سیاست حمایتی است. محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ موضع خود نسبت به لغو کنسرت‌ها در استان خوزستان، گفت: معاون حقوقی وزارت ارشاد و مدیرکل استان خوزستان در این زمینه رسما موضع‌گیری کردند. من از وزیر کشور هم تشکر می‌کنم که کاملا حمایت کردند و بلافاصله اشکال در استان مرتفع شد. وی ادامه داد: سیاست دولت در این حوزه، سیاست حمایتی است. در همین دوره چند ماهه که کرونا تقریبا کمتر شده است، با استقبال وسیع از مراسم‌های فرهنگی و هنری مواجهیم و مثلا بیش از صدها مورد اجرا شده که یک مورد هم دچار اشکال شده است.

 

لغو کنسرت ها محمد مهدی اسماعیلی ۲درصد بودجه اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین