کد خبر: 66113 A

فریبرز عزیزی، گروه کوژین ، فستیوال بین المللی دیدیم ازمیر

گروه فرهنگی هنری کوژین با کسب دو جایزه برتر در فستیوال بین المللی دیدیم ازمیر درخشید.

ایران آرت: گروه کوژین در اوایل تیر ماه امسال به دعوت رسمی الپرکوشکن ارگینیزیشن، مدیر فستیوال دیدیم (ازمیر) به این رویداد بین المللی دعوت شد.

دکتر فریبرز عزیزی، مدیر گروه کوژین با اعلام خبر فوق گفت: پس از بررسی های کارشناسانه و نیاز سنجی در رویداد جهانی دیدیم تصمیم گرفتیم دو گروه از خراسان را به این جشنواره بفرستیم: گروه حتن از شهر خواف و گروه چیکسایی از شهر بجنورد که در زمره گروههای صاحب شناسنامه و موفق هستند تا در ازمیر ترکیه آیین های فولکلوریک و اصیل خراسان بزرگ به نمایش درآید.

فریبرز عزیزی

عزیزی افزود: سرپرستی گروه اعزامی خلیل الله زیرک هنرمند گرانقدر شهر خواف بود. در این جشنواره این دو گروه هنری کارهای مشترکی را به اجرا گذاشتند که با اقبال شایان توجه مردم و مسئولین قرار گرفت.

وی گفت: این جشنواره در شهر دیدیم در استان آیدیم برگزار و روز اول با حضور شهردار و استاندار و مهمان های ویژه افتتاح شد.

گروه کوژین در فستیوال دیدیم ازمیر

رژه شهری گروههای شرکت کننده یکی از برنامه های جالب توجه این رویداد بود که گروه اعزامی کوژین نیز با پرچم جمهوری اسلامی ایران از ساحل تا محل برگزاری جشنواره در این راهپیمایی حضور داشت.

عزیزی خاطر نشان کرد: این رویداد جذاب به مدت ۱۰ روز به صورت رقابتی از ساعت ۱۴ تا ۲۱ برگزار شد که تنوع بسیار کشورها، ملت ها و اقوام مختلف فضایی متنوع و چشم نواز خلق می کرد. در این میان تنها گروهی که موسیقی مقامی و ساز محلی ارائه دادند گروه کوژین بود که با سازهای نی ، دوتار خراسانی، دف، سنتور همه نگاه‌ها را به خود جلب کردند.

گروه کوژین در فستیوال دیدیم ازمیر

فریبرز عزیزی اعلام کرد: در پایان این رویداد بین المللی، گروه اعزامی کوژین مقام دوم حرکات موزون و مقام اول موسیقی فولکلوریک را از آن خود کرد و استاندار استان آیدیم لوح افتخار را به هنرمندان اهدا کرد.

 

فریبرز عزیزی گروه کوژین فستیوال دیدیم ازمیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین