کد خبر: 66186 A

نمایشگاه کتاب فرانکفورت، معترضان ایرانی

ایران از نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت انصراف داد.

ایران آرت: معاون وزیر ارشاد می‌گوید: مسئولان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت چند روز پیش با اعلام جابه‌جایی غرفه ایران گفتند نمی‌توانیم امنیت غرفه شما را تضمین کنیم و در کنار معترضان ایرانی هستیم. ما نیز مراتب اعتراض‌مان را برای جابه‌جایی اعلام کرده و گفتیم ورود نمایشگاه فرانکفورت به سمت و سوهای سیاسی به صلاح حوزه فرهنگی نیست.

  یاسر احمدوند - معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - به ایسنا گفت: مجموعه ما در خانه کتاب از چند ماه گذشته، هماهنگی‌های  لازم را برای حضور در نمایشگاه  فرانکفورت با قوت بیشتر و سطح ‌گسترده‌تری نسبت به سال‌های گذشته، تمهید کرده بود. تدارک مفصلی هم برای حضور پررنگ و موفق برای نمایشگاه داشتیم. اما چند روز قبل از برگزاری نمایشگاه، نامه‌ای از طرف نمایشگاه فرانکفورت دریافت شد که بدون اطلاع ما، غرفه‌ ما را به جای دیگری منتتقل کرده‌اند و اعلام کرده بودند که ما نمی‌توانیم امنیت غرفه شما را تأمین و تضمین کنیم و در کنار  معترضان ایرانی هستیم.

 او افزود: ما پاسخ دادیم که اولا جابه‌جایی غرفه باید با هماهنگی ما صورت بگیرد و ما نسبت به جابه‌جایی آن معترض هستیم و دیگر این‌که ورود نمایشگاه فرانکفورت به سمت و سوهای سیاسی به صلاح حوزه فرهنگی و نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت نیست.

 احمدوند اضافه کرد: متأسفانه آن‌ها برای این‌که جا به جایی صورت بگیرد، اصرار داشتند و از طرف دیگر  با صدور ویزای اکثر گروه معرفی شده تا امروز (افتتاحیه نمایشگاه) موافقت نکرده‌اند. فقط ویزای ۳ نفر را تأیید کردند که دو نفر از آن‌ها از افرادی بودند که توانایی برپایی غرفه را به‌تنهایی نداشتند و احتیاج بود افراد اصلی حضور داشته باشند. درخواست ویزای سایر گروه یا ریجیکت شده یا اعلام نظر نشده است. در واقع سفارت آلمان همکاری لازم را صورت نداد. ما از طرف وزارت خارجه مراتب اعتراضی خود را اعلام  کرداه‌ایم و حتما وزارت خارجه پیگیری خواهد کرد که رفتار غیر فرهنگی نمایشگاه آلمان تذکر داده شود.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت معترضان ایرانی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین