کد خبر: 66582 A

مفتون امینی، شاعر ایرانی

چرا مفتون امینی در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده نمی‌شود؟

چرا مفتون امینی در قطعه نام‌آوران به خاک سپرده نمی‌شود؟

دختر مفتون امینی با بیان این‌که اگر تغییری در برنامه‌های ما پیش‌ نیاید، مراسم خاکسپاری پیکر او فردا (یکشنبه- سیزدهم آذرماه) انجام خواهد شد.

ایران آرت: اولدوز مفتون امینی، دختر این شاعر فقید درباره زمان تشییع و خاکسپاری او گفت: فعلا قرار است زمان حرکت فردا (یکشنبه، سیزدهم آذرماه) ۹ صبح از جلو منزل‌مان (خیابان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۴- به سمت بهشت زهرا(س)) باشد و احتمالا ۱۱ صبح بهشت زهرا باشیم.

او با بیان این‌که جای مناسبی را در قطعه عادی برای خاکسپاری او در نظر گرفته‌ایم، افزود: شرایط مناسب در قطعه نام‌آوران عملی نشد، عده‌ای اصرار دارند خاکسپاری حتما در قطعه نام‌آوران باشد، اگر تصمیم بر این باشد باید یک‌روز زمان مراسم خاکسپاری را به تأخیر بیندازیم، زیرا مسئول صدور مجوز ارشاد امروز نبود که نامه را امضا کند اما اگر در قطعه عادی بهشت‌زهرا باشد، مراسم فردا خواهد بود.

فرزند مفتون در گفتگو با ایسنا خاطرنشان کرد: ما تمایلی نداریم که یک روز دیگر مراسم را به تعویق بیندازیم و تعویق انداختن بیش‌ از این صلاح نیست.

او درباره این‌که احتمالا در مراسم سخنرانی انجام خواهد شد یا نه، گفت: در برنامه قبلی (خاکسپاری در قطعه هنرمندان) قرار بود حرکت از خانه هنرمندان باشد اما در برنامه فعلی‌ ما حرکت از منزل خودمان است و اگر کسی بخواهد در بهشت زهرا سخنرانی خواهد کرد.

مفتون امینی در قطعه ۱۱۱، ردیف ۱۶، شماره ۶۲ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود.

«یدالله مفتون امینی» متولد ۲۱ خرداد سال ۱۳۰۵ در شهرستان شاهین‌دژ (آذربایجان غربی) بود که دهم آذر ماهبر اثر ایست قلبی در ۹۶ سالگیاز دنیا رفت. او دانش‌آموخته رشته حقوق قضایی از دانشکده حقوق دانشگاه تهران بود.

امینی در آغاز شاعری کلاسیک و کهن‌پرداز بود اما بعدها به شعر بی‌وزن و قالب‌های نوپردازانه روی آورد. او علاوه بر شعر فارسی، شعرهایی به زبان‌ ترکی نیز سروده است.

مفتون با شاعرانی چون شهریار، رهی‌ معیری و فریدون مشیری دوستی داشته، شعر «دریاچه» اش را در خرداد ۱۳۳۱ سروده است.

 

مفتون امینی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین