کد خبر: 67277 A

توقیف روزنامه سازندگی

ببینید: یک تیتر گوشتی دلیل توقیف روزنامه سازندگی

ببینید: یک تیتر گوشتی دلیل توقیف روزنامه سازندگی

یک رسانه اصولگرا دلیل مصداقی توقیف روزنامه سازندگی را اعلام کرد.

ایران آرت: همشهری آنلاین نوشت: هفتمین جلسه از نوزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات امروز، یکم اسفندماه ۱۴۰۱ با حضور اعضاء برگزار شد.

در این جلسه ضمن بررسی درخواست‌های متقاضیان صدور مجوز رسانه، گزارش تخلفات روزنامه «سازندگی» از حدود مطبوعات موضوع تبصره دو ماده (۵) و بند یازده ماده (۶) قانون مطبوعات مطرح شد.

روابط‌عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی در راستای اعلام نتیجه این جلسه، اعلام کرد: «با توجه به بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته و با عنایت به اصرار بر تخلف در درج محتوای خلاف واقع و تشویش اذهان عمومی طی ماه‌های گذشته، هیات نظارت بر مطبوعات رای به توقیف این روزنامه صادر کرد.»

یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار همشهری آنلاین اظهار کرد: در آخرین شماره این روزنامه تیتری درج شده که دلیل اصلی این توقیف است. بی شک این تیتر با این فونت موجب التهاب بازار و تشویش اذهان عمومی می شود.

وی بیان کرد: اینکه قیمت گوشت افزایش یافته امری آشکار و غیر قابل کتمان است، اما در این شرایط انتظار می‌رود که مطبوعات و رسانه‌ها به کمک دولت بیایند نه اینکه موجب تشویش اذهان عمومی و التهاب بازار شوند.

توقیف روزنامه سازندگی

وی در پاسخ به این پرسش که این روزنامه تا چه زمانی در توقیف باقی می‌ماند گفت: رفع توقیف به رای و نظر دادگاه بستگی دارد و تا آن زمان همچنان در توقیف باقی می‌ماند و تکلیف فعالیت یا عدم فعالیت آن بعد از رای دادگاه مشخص می‌شود.

 

 

توقیف روزنامه سازندگی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین