کد خبر: 68700 A

استقلال| پرسپولیس| دربی| اسپانسر استقلال و پرسپولیس

استقلال ۶- پرسپولیس ۵؛ اینجا حرف اول را پول می‌زند!

استقلال ۶- پرسپولیس ۵؛ اینجا حرف اول را پول می‌زند!

اسپانسرینگ در فوتبال، همه جای دنیا وجود دارد و هر تیم با یک برند تجاری قراردادی برای یک فصل می‌بندد که نام و لوگوی آن در همه بازی‌های فصل روی پیراهن بازیکنانش نقش ببندد، نه آن که پیراهن و شورت ورزشی بازیکنان یک تیم مثل دیوار گذرگاه‌های عمومی یا صفحات یک نشریه، در هر بازی پر از آگهی‌های مختلف باشد..

ایران آرت: فینال جام حذفی ایران با برتری ۲ بر ۱ پرسپولیس مقابل استقلال به پایان رسید و پرسپولیس قهرمان شد. اما یکی از نکاتی که در این بازی توی ذوق می‌زد انبوه نام اسپانسرها روی پیراهن هر دو تیم پایتخت بود.

هوشنگ گلمکانی، سردبیر مجله فیلم امروز نوشت: «پیراهن‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس در فینال جام حذفی به تعبیری آینه اوضاع جامعه ماست که پول در آن یعنی همه چیز است. پیراهن‌های دو تیم عین درگاه خانه‌هایی است که آگهی‌های لوله‌بازکنی و تخلیه چاه ترکیب چشم‌آزاری می‌سازند.

اسپانسرینگ در فوتبال، همه جای دنیا وجود دارد و هر تیم با یک برند تجاری قراردادی برای یک فصل می‌بندد که نام و لوگوی آن در همه بازی‌های فصل روی پیراهن بازیکنانش نقش ببندد، نه آن که پیراهن و شورت ورزشی بازیکنان یک تیم مثل دیوار گذرگاه‌های عمومی یا صفحات یک نشریه، در هر بازی پر از آگهی‌های مختلف باشد که با مفهوم اسپانسرینگ بسیار متفاوت است.

در بازی فینال جام حذفی روی لباس بازیکنان تیم استقلال شش عنوان تجارتی و روی پیراهن بازیکنان پرسپولیس پنج عنوان دیده می‌شد.

استقلال: بانک شهر، اوانو، همراه اول، هلو (نرم‌افزار)، معراج (شرکت هواپیمایی) و سیف سرویس (خدمات کالای دیجیتال).

پرسپولیس: ایرانسل، بانک شهر، هلو، لنز (سایت) و uhlsport.

در مقایسه با روال جاری در فوتبال دنیا، تعبیر مودبانه‌اش این است که حرکت این پیکرهای تبلیغاتی در زمین فوتبال بسیار غیرحرفه‌ای و رقت‌انگیز است، و تعبیر غیرمؤدبانه‌اش را هم می‌شود در واژه «شرم‌آور» خلاصه کرد. عین خود بازی و حواشی‌اش.»

 

دربی استقلال پرسپولیس
نظرات خوانندگان
  • علی
    پاسخ

    پس نوشته روی شرت چی؟ حساب نیست؟
    مصالح ساختمانی دولت قلی و برادران بجز قرمزپسند

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین