کد خبر: 70020 A

طاقچه| اپلیکیشن طاقچه

طاقچه پس از انتشار یک تصویر از دسترس خارج شد/ توقیف اپلیکیشن عرضه کتاب و یک سوال

طاقچه پس از انتشار یک تصویر از دسترس خارج شد/ توقیف اپلیکیشن عرضه کتاب و یک سوال

اپلیکیشن طاقچه از دسترس خارج شده و حالا مشخصی نیست تکلیف کاربرانی که در این اپلیکیش اشتراک خریداری کرده بودند، چه خواهد شد؟

ایران آرت: بعد از حاشیه‌هایی که برای اپلیکیش طاقچه به وجود آمد، حالا این اپلیکیشن عرضه کتاب از دسترس خارج شده است.

به گزارش ایسنا، در روزهای پایانی هفته گذشته، عکسی به عنوان عکس کارکنان اپلیکیشن عرضه کتاب «طاقچه» در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد و تعدادی از ناشران با کتاب‌های عمدتا مذهبی در واکنش به این عکس خواستار توقف همکاری با این اپلیکیشن شدند، البته برخی هم گفتند همکاری خود را تا زمان ارائه توضیح شفاف از ماجرا به حالت تعلیق درمی‌آورند.

در پی این موضوع قوه‌ قضاییه هم اعلام کرد: برای کارمندان شرکت طاقچه به دلیل عدم رعایت حجاب پروندۀ قضایی تشکیل شده است.

این ماجرا در ادامه واکنش نهادهای دولتی همچون خانه کتاب و ادبیات ایران و بنیاد سینمایی فارابی را نیز به دنبال داشت و آن‌ها هم  از قطع همکاری با این اپلیکیشن خبر دادند. 

 اپلیکیشن «طاقچه» نیز در توضیحی عنوان کرد: "این عکس «مقابل دیوار بیرونی و خارج از فضای کاری طاقچه گرفته شده و در هیچ‌یک از حساب‌های رسمی طاقچه انتشار نیافته است." همچنین اعلام کرد: "طاقچه ضمن پذیرش درخواست فسخ قرار داد ناشران، فرایند فسخ را در دستور کار قرار داده است."

اما امروز روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اعلام کرد "طاقچه از وزارت ارشاد مجوز فعالیت ندارد و بر اساس اسناد بالادستی و در راستای «ساماندهی سکوهای نشر کتاب دیجیتال» از فعالیتش ممانعت به عمل می‌آورد".

ساعتی پس از این موضوع این اپلیکیشن از دسترس خارج شده و حالا مشخصی نیست تکلیف کاربرانی که در این اپلیکیش اشتراک خریداری کرده بودند، چه خواهد شد؟

 

طاقچه اپلیکیشن طاقچه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین