کد خبر: 43288 A

لباس شبی که پرنسس دایانا برای یک ضیافت شام کاخ سفید در سال ۱۹۸۵ به تن داشت، قرار است در یک حراجی به بهای تقریبی ۳۵۰ هزار پوند فروخته شود.

ایران آرت، روز ۹ نوامبر ۱۹۸۵ پرنسس ولز با لباسی به رنگ آبی سیر، طرح ویکتور ادلستین، در ضیافتی به میزبانی رئیس‌جمهوری رونالد ریگان و بانوی اول آمریکا، نانسی ریگان، شرکت کرد.

لباس او دکلته بود با زیردامنی‌های چین‌دار و دامن مخملی که روی زمین کشیده می‌شد و پاپیونی تزیینی در یک طرفش داشت.

به گزارش همشهری، برای این مراسم، پرنسس دایانا لباسش را با گردنبند بیضی‌شکلی از یاقوت و الماس کامل کرد که دورتادورش رشته‌های مروارید داشت؛ این جواهر را ملکه مادر به مناسبت ازدواج به او داده بود و پیش از آن‌که دایانا آن را به گردنبند تبدیل کند، سنجاق‌سینه بود.

لباس شب بی‌نظیر دایانا به‌خودی‌خود خبرساز بود، اما پس از آن‌که تصویر رقص دایانا با جان تراولتا، بازیگر فیلم گریس، در جهان پخش شد، آن لباس به اسطوره‌ای‌ترین لباس خاندان سلطنتی بریتانیا بدل شد.

این لباس یکی از لباس‌های محبوب دایانا بود. او دست‌کم در ۴ مناسبت دیگر آن را پوشید، از جمله در دیداری رسمی از اتریش در سال ۱۹۸۶ و شبی در خانه اپرای سلطنتی در سال ۱۹۹۱. او همین لباس را برای پرتره‌ای که لرد اسنودن در سال ۱۹۹۷ از دایانا کشید، بر تن کرد.

در ژوئن ۱۹۹۷، تنها ۲ ماه پیش از مرگ، دایانا لباسش را به حراج گذاشت تا ۱۰۰ هزار پوند برای خیریه مبارزه با ایدز جمع کند. مارین دانکل، زن کارآفرین مقیم فلوریدا، لباس را خرید و نگه داشت تا آن‌که در مارس ۲۰۱۳ آن را به بهای ۲۴۰ هزار پوند فروخت. بنا به گزارش‌ها، یک مرد بریتانیایی، لباس را برای زنش هدیه خرید تا خوشحالش کند.

4368010

حالا، لباس شب مخمل دایانا دوباره به حراج گذاشته شده و خانه حراج کری تیلر لندن تخمین می‌زند که به بهای ۳۵۰ هزار پوند فروخته شود. قرار است لباس دایانا در ۹ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۸ آذر ۹۸) به حراج گذاشته شود.

انتخابی غیرعادی برای پرنسس جوان

لوسی بیشاپ، از خانه حراج کری تیلر، گفت: این یکی از مهم‌ترین و نمادین‌ترین لباس‌های شبی به شمار می‌آید که پرنسس در عمرش به تن کرد. تصاویر او با جان تراولتای خوش‌سیما در کاخ سفید، در آن زمان شوری به پا کرد و هنوز هم بسیار خاطره‌انگیز است.

بیشاپ این لباس را "انتخابی با جلال و شکوه غیرعادی" برای پرنسس جوان توصیف کرد، زیرا او معمولا لباس‌های سنگین‌تری برمی‌گزید تا رسوم دربار را رعایت کند. بیشاپ گفت: او می‌دانست که آن شب ستاره‌های هالیوود هم به ضیافت دعوت شده‌اند و از این مناسبت بیشترین بهره را برد.

 

پرنسس دایانا لباس پرنسس دایانا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین