کد خبر: 64090 A

جی‌جی و بلا حدید، مشهورترین مدل‌های حال حاضر جهان خواستار حمایت جهانیان از اوکراین و فلسطین شدند و بخشی از درآمد خود را به مردم جنگ زده این دو کشور اهدا کردند.

ایران آرت: جی‌جی حدید، مدل ۲۶ ساله، روز یکشنبه، ۶ مارس، از تصمیش برای اهدای درآمد خود از نمایش‌های مد پاییزه ۲۰۲۲ به مردمی که در اوکراین درگیر جنگ‌اند و همچنین حمایت مردم فلسطین که وضعیتی مشابه دارند، صحبت کرد.

او در پستی در حساب اینستاگرام خود نوشت: «برنامه ثابت و تعیین‌شده ماه مد از جدیدترین مجموعه‌های مد که من و همکارانم  ارائه می‌کنیم، آن هم در زمان‌های دلخراش و دردناک تاریخ، به این معنا است که ما بر اکثر برنامه‌های کاری خود کنترلی نداریم؛ اما دوست داریم برای این وضعیت کاری کنیم و قدمی برداریم.»

به نقل از ایندیپندنت، حدید گفت که راه همکارش، میکا آرگاناز، در اهدای درآمد خود به دو کشور جنگ‌زده را دنبال می‌کند. جی‌جی از آرگاناز و دیگر دوستان و همکاران خود خواست بخشی از درآمدشان از هفت مد را به اوکراین اختصاص دهند.

او گفت: «قدم برداشتن و راه رفتن روی صحنه مد بسیار عجیب است؛ چرا که در همان قاره جنگی در حال وقوع است.»

«من بخشی از درآمدم در این هفته مد را برای کمک به سازمان‌های اوکراینی اهدا می‌کنم و از دوستان و همکارانم و هر کسی که با این موضوع احساس همدردی می‌کند، این را می‌خواهم. شاید این چیزی باشد که همه ما می‌توانیم در آن سهیم باشیم.»

«چشم و قلب ما باید به روی همه بی‌عدالتی‌های بشری باز باشد. چرا که همه ما باید یکدیگر را برادر و خواهر ببینیم؛ فراتر از سیاست، فراتر از نژاد، فراتر از مذهب.»

«در آخر این زندگی بی‌گناهان است که هزینه جنگ را می‌دهد، نه زندگی رهبران. دست از سر اوکراین بردارید! دست از سر فلسطین بردارید! صلح، صلح، صلح.»

جی‌جی تقریبا یک هفته بعد از حمایت خواهرش، بلا، از کار خیرخواهانه آرگاناز، تصمیمش را اعلام کرد. بلا در فضای مجازی نوشت: «ما دوستان، همکاران و بازیگران و مدل‌های اوکراینی زیادی داریم ولی درباره جنگ اوکراین ارتباط و دانش کمی داریم. این نزدیکی بسیار غم انگیز است.»

بلا همچنین گفت: «قدم زدن ما بر صحنه‌ مد به عنوان شغل بسیار عجیب است؛ به خصوص در چنین زمانی. من افراد در صنعت مد را وادار می‌کنم که تحقیقات انجام دهند و درباره جهنمی که در همسایگی‌ ما اتفاق می‌افتد آشکارا صحبت کنند.»

بلا روز یکشنبه، ششم مارس، فهرستی از مراکز کمک‌های بشردوستانه منتشر کرد که همه می‌توانند به آن سر بزنند و به افراد آسیب‌دیده و جنگ‌زده اوکراین کمک مالی کنند.

 

جی جی حدید بلا حدید
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین