کد خبر: 65119 A

معماری، جایزه معماری، آسمانخراش

هیات داوران جایزه معماری Evolo امسال آثاری را مورد توجه قرار دادند که به موضوعاتی مانند گرم شدن کره زمین، بلایای طبیعی و رشد بیش از حد جمعیت پرداخته بودند.

ایران آرت: مجله معماری و طراحی ایالات متحده Evolo از سال ۲۰۰۶ یک مسابقه معتبر در زمینه معماری آینده را برگزار می‌کند. ایده‌های رویایی که روش درک ما از معماری عمودی و رابطه آن با محیط‌های طبیعی و ساخته شده را به چالش می‌کشد.

به گزارش روزیاتو، امسال هیئت داوران از بین بیش از ۴۰۰ طرح آسمان خراش آینده نگر، برندگان را انتخاب کردند، اما آثاری که آنها را تحت تاثیر قرار دادند به موضوعاتی مانند گرم شدن کره زمین، بلایای طبیعی و رشد بیش از حد جمعیت پرداخته بودند. تصاویر طرح های هر یک از برندگان و فینالیست های برجسته جالب توجه است.

 

طرح های معماری عجیب آینده نگر آسمان خراش «آشیانه شناور» یک ساختمان میزبان برای واحدهای مسکونی است که می‌توانند به مکان های جدید پرواز کنند.طرح های معماری عجیب آینده نگر «کلروپلاست شهر»، آسمان‌خراشی که دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند و آن را به نشاسته تبدیل می‌کند.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر طراحی چینی پیشنهاد ساخت این سازه را در جزایر مارشال، کشوری در اقیانوس آرام مرکزی، برای محافظت از مردم بومی خود در برابر نشت مواد رادیواکتیو از خاک، ارائه کرده است.

 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «بهار جدید»، مجهز به خطوط انتقال آب، مواد مغذی و کود است که به رشد گیاهان و ارگانیسم ها، در نمای بیرونی ساختمان کمک می‌کند.

 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «کندانسور شهری» یک فضای مسکونی است که هدف آن ادغام کارگران مهاجر با جامعه محلی در شهرهایی مانند Shenzen در چین است.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «آسمان‌خراش مزرعه ادوبی»، ساختمانی که برای مصارف کشاورزی در نظر گرفته شده است. این آسمان خراش برای ساخت در اصفهان، طراحی شده است.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر آسمان‌خراش «پارک سونامی»؛ هدف ساختار این ساختمان این است که سونامی را قبل از برخورد به ساحل از بین ببرد.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر پیشنهاد شده است که این سازه در Dunhuang، شهر چین در لبه صحرای گبی که زمانی توقفگاهی در جاده ابریشم بوده، ساخته شود. این طراحی مجموعه ای از واحدهای مسکونی و تجاری است که یک دیوار را تشکیل می دهد تا به محافظت از جنگل در برابر باد و شن های بیابان کمک کند.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر سازه «درخت» برای تامین آب قابل دسترس برای روستاهای سودان جنوبی طراحی شده است.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «آسمان‌خراش هایپر ماسک» آسمان خراش با یک ماسک انعطاف پذیر پوشیده شده است که به فیلتر کردن هوای وارد شده از بیرون ساختمان کمک می کند.

 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «آسمان‌خراش شفادهنده شهر»، یک سیستم روگذر شهری است که جاده‌ها را در اطراف فضاهای مسکونی، تجاری و اداری در نظر می گیرد.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «انتوباسیون» از شکاف بین آسمان خراش ها عبور می کند و آنها را به هم متصل می کند، مانند ساختن پلی بین آسمان خراش ها.

 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «جراحی بای پس شهری» با ایجاد مراکز حمل و نقل در سراسر شهر، راه بندان های ترافیکی در شهر چانگچون چین را کاهش می دهد.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «واحه AE2030» محافظت از زمین‌های کاشت در بیابان با مسدود کردن شن و غبار ناشی از طوفان‌های شن را میسر می کند.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر «سکوهای قارچ‌مانند» طرحی برای ارائه خانه به کسانی که در اثر غرق شدن شهر، آواره شده‌اند.


 

طرح های معماری عجیب آینده نگر این یک آسمان خراش برای انسان نیست، بلکه برای زنبورها است. هدف اصلی این پروژه حفظ تنوع حشرات و احیای جمعیت آنهاست.

معماری معماری مدرن آسمانخراش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین