کد خبر: 8794 A

کانون معماران معاصر در شش شهر مدرسه معماری برپا می‌کند

کانون معماران معاصر در شش شهر مدرسه معماری برپا می‌کند

این دوره آموزشی به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های معماری، شهرسازی و گرایش‌های مرتبط با آن برگزار می‌شود

 

ایران‌آرت: مدرسه معماری Caai کانون معماران معاصر در نظر دارد به منظور بهسازی فضاهای شهری و ارتقای کیفیت زندگی در بافت فرسوده شهرها، شناخت تکنولوژی­‌های بومی و استفاده از آنها با شیوه‌های امروزی، شناخت رفتار مصالح محلی و استفاده از آنها ، اولین مدرسه تابستانه کانون را از تاریخ 21 مرداد ماه  تا 4 شهریور ماه امسال به مدت 15 روز در شش شهر کشور برگزار کند.

الهام رضوی مدیرعامل کانون معماران معاصر با بیان این مطلب به ایران‌آرت، گفت: این دوره تابستانی همزمان در شهرهای ارومیه ، بوشهر، خرم­آباد، قزوین ، مشهد و همدان برگزار می شود و اساتید هر کارگاه، هدایت گروه های 12 تا 20 نفره دانشجویان را بر عهده دارند.

رضوی گفت: مدرسه تابستانه کانون در واقع شبکه ای پیوسته از ارتباطات اساتید، مشاوران علمی و دانشجویان در موقعیت های جغرافیایی متفاوت است. که در طول دوره برگزاری، هر کارگاه با کارگاه های دیگر در سایر شهرها ، به صورت دائم از طریق ویدئو کنفرانس در تماس است و با همفکری همدیگر پروژه ها را پیش خواهند برد.

مدیرعامل کانون معماران معاصر افزود: مدیریت علمی مدرسه تابستانه بر عهده هومن طالبی، مدیر آکادمیک مدرسه معماری Caai است و پویا خزایلی، فرشاد مهدی زاده و علی شیخ الاسلامی اعضای کمیته علمی آن هستند که با همکاری کمیته مشورتی متشکل از محمدرضا حائری مازندرانی، سیدجواد میرحسینی و شروین وکیلی ( جامعه شناس ) هدایت علمی این رویداد را بر عهده دارند.

الهام رضوی افزود: وحید اشراقی و علی ذوالفقاری به عنوان اساتید کارگاه ارومیه، پویا خزائلی استاد کارگاه بوشهر، روژیا فروهر استاد کارگاه خرم آباد، علی شیخ الاسلامی و محسن مریزاد اساتید کارگاه قزوین، امیرحسین طاهری استاد کارگاه مشهد و رها اشرفی و احمد بطحایی اساتید کارگاه همدان در این دوره حضور دارند.

مدیرعامل کانون معماران معاصر با بیان این مطلب که در کارگاه های همگام مدرسه تابستانه، امکان طراحى و ساخت نمونه الگویی برای دانشجویان فراهم شده است، گفت: پروژه­ها بعد از ساخت توسط تیم داوری متشکل از محمدسعید ایزدی، علیرضا تغابنی، رضا دانشمیر، زوبین خبازی و آرش مظفری ارزیابی شده و در نهایت، مطالعات انجام شده،  فرآیند طراحی و محصول نهایی هر شش ورکشاپ در کتابی چاپ و منتشر خواهد شد.

رضوی گفت: این دوره آموزشی به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های معماری، شهرسازی و گرایش‌های مرتبط با آن برگزار می‌شود و با توجه به محدود بودن ظرفیت دوره، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند و در پایان دوره، گواهینامه شرکت در مدرسه تابستانی از طریق کانون معماران معاصر به شرکت‌کنندگان اعطاء خواهد شد.

گفتنی است این برنامه به همت کانون معماران معاصر ، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و شهرداری‌­ها برگزار می‌شود و هزینه ثبت نام دوره نیز یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان خواهد بود.

 

کانون معماران معاصر مدرسه معماری Caai الهام رضوی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین