کد خبر: 50299 A

قیمت بلیت کنسرت‌ها از چه زمانی تغییر می‌کند؟

قیمت بلیت کنسرت‌ها از چه زمانی تغییر می‌کند؟

در روزهای اخیر موضوع تعیین قیمت بلیت کنسرت‌ها به یک دغدغه تبدیل شده و اکنون طبق آخرین خبرها، افزایش قیمت بلیت اجراها به پس از محرم و صفر موکول شده است.

ایران آرت: مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت ارشاد، از گران نشدن بلیت کنسرت‌های موسیقی تا پایان مرداد خبر داد.

مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت ارشاد، درباره برنامه‌ریزی برای برگزاری کنسرت‌ها پس از تعطیلی چهار ماهه و قیمت بالای بلیت آنها، به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در اردیبهشت ماه جلساتی با حضور مدیرکل دفتر موسیقی، مدیرعامل خانه موسیقی، مدیرعامل انجمن صنفی هنرمندان موسیقی، مدیرعامل مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری و نمایندگان سالن‌های اجرای موسیقی با موضوع چگونگی بازگشایی سالن‌ها و اجرای موسیقی با توجه به تعطیلی چندماهه به دلیل شیوع کرونا برگزار شد. در این جلسات درباره لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری کنسرت موسیقی با ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌ها توافق شد.

وی افزود: در این جلسات توافق شد که تا پایان مرداد ماه قیمت بلیت کنسرت ها افزایش نداشته باشد. البته قیمت بلیت کنسرت‌ها توسط تهیه‌کنندگان تعیین می‌شود و دفتر موسیقی تعیین کننده قیمت آن نیست. در نهایت، با اعلام ستاد کرونا مبنی بر امکان آغاز فعالیت‌های فرهنگی - هنری از اول تیرماه، برنامه کنسرت‌ها نیز مطابق توافق‌های انجام شده مدون شد.

فروغی همچنین درباره دلیل تفاوت قیمت بلیت کنسرت‌ها گفت: عوامل مختلفی در قیمت بلیت‌ها موثرند؛ عواملی مثل هزینه‌های کنسرت، گروه‌های موسیقی، اجاره سالن، شرایط تبلیغات، اقبال مخاطبان به خواننده و ... می‌توانند بر قیمت بلیت کنسرت‌ها تأثیرگذار باشند.

مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت ارشاد، در پایان درباره قانون پرداخت ده درصد از درآمد کنسرت‌ها به خزانه دولت هم گفت: در قانون بودجه سال ۹۸ پرداخت ده درصد از درآمد کنسرت‌ها به خزانه دولت مصوب شد. ولی این موضوع فقط در قانون بودجه سال ۹۸ بود و با پیگیری هنرمندان، فعالان حوزه موسیقی، تشکل‌های موسیقی و دفتر موسیقی و معاونت امور هنری این بند از قانون بودجه امسال حذف شد.

گفتنی است؛ چند روز پیش قرار بود بلیت کنسرت امید حاجیلی و فرزاد فرزین در تیر و مرداد امسال، بین ۷۰ تا ۲۶۰ هزار تومان به فروش برسد که پس از افزایش اعتراض ها نسبت به گرانی بلیت کنسرت ها، فعلاً بلیت فروشی این اجراها متوقف شده است.

 

موسیقی کنسرت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین