کد خبر: 63124 A

زمان کنسرت حسن ریوندی، آرش و مسیح، رضا صادقی، محسن ابراهیم زاده و ... قیمت بلیت هر یک اعلام شد

ایران آرت: سیدمهدی موسوی‌تبار در فرهیختگان نوشت:  شانزدهم آذر بود که یکی از خبرگزاری‌ها خبر داد تاکنون ۱۰درخواست برای دریافت مجوز اجراهای موسیقی پاپ، دستگاهی و کلاسیک به دفتر موسیقی رسیده و درحال بررسی است.

پیش از این و روز هشتم آذرماه هم روابط‌عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار خبری از برگزاری و نشست نمایندگان موسسات موسیقی و مدیران سالن‌ها با حضور سرپرست معاونت امور هنری و سرپرست دفتر موسیقی به‌منظور تصمیم‌گیری نهایی برای ازسرگیری اجراهای موسیقی خبر داد.

در آن خبر اعلام شده بود این جلسه در ادامه جلسات قبلی و با توجه به پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز ستاد کرونا برای اجراهای موسیقی و وعده وزیر ارشاد برای ازسرگیری اجراهای موسیقی، در چند روز آینده برگزار شده است.

برگزاری کنسرت‌های موسیقی البته در ماه‌های اخیر حاشیه‌های زیادی به‌همراه داشته است. تهیه‌کنندگان و سالن‌داران حاضر به پذیرش پیشنهاد ارشاد مبنی‌بر عدم افزایش قیمت بلیت‌ها و همچنین استفاده از ظرفیت 50درصدی نبودند و حساب خود را از اهالی سینما و تئاتر جدا کردند.

بعد از شیوع بیماری کرونا وضعیت کنسرت‌ها در ایران بلاتکلیف ماند؛ اما پس از انجام واکسیناسیون عمومی و ورود به دوره پساکرونایی راجع به برگزاری دوباره کنسرت‌ها جلسات متعددی برگزار شد. این جلسات با حضور مدیران و نمایندگان موسسات موسیقی و سالن‌ها و سرپرست معاونت امور هنری و سرپرست دفتر موسیقی برگزار شد. تا قبل از تصمیم‌گیری در رابطه با برگزاری کنسرت در پایتخت بعضی از خوانندگان در کیش و بعضی دیگر در خارج از کشور کنسرت‌هایی برگزار کردند.

 بعد از گذاشتن جلسات متعدد برای برگزاری کنسرت در پایتخت سرانجام تصمیم‌گیری انجام شد. اولین کنسرت در تهران را حسن ریوندی 18آذرماه با عنوان کنسرت خنده برگزار می‌کند. پیگیری‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد که از 10مجوز ارائه‌شده به دفتر موسیقی، سه مجوز درخواست موسیقی کلاسیک برای روی صحنه رفتن در تالار وحدت است و حدود 6مجوز هم به موسیقی پاپ تعلق دارد. اگرچه هنوز اسامی خوانندگان موسیقی پاپ اعلام نشده، اما بر اساس شنیده‌ها نام  آرش و مسیح و رضا صادقی در میان کسانی است که درخواست مجوز کنسرت داده‌اند.

فارغ از اینکه چه خوانندگانی روی صحنه می‌روند گفتنی است کسانی که در کنسرت‌ها حضور پیدا می‌کنند باید کارت دو دز واکسن خود را به‌همراه داشته باشند. قرار است در سالن‌ها بین افراد دو صندلی خالی بماند اما اینکه بشود این کار را کرد یا خیر، مشخص نیست.

 اولین کنسرت‌ها در کیش

قبل از تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی دوباره کنسرت‌ها در تهران، کیش میزبان خوانندگان شد و در آنجا با 50درصد ظرفیت سالن‌ها، کنسرت‌ها را برگزار کردند. البته بعضی خوانندگان در فضاهای روباز کنسرت خود را اجرا کردند. قیمت بلیت در این کنسرت‌ها از 150هزار تومان شروع و تا 450هزار تومان ادامه داشت. بیشترین قیمت متعلق به آرون افشار بود که از 300هزار تومان شروع می‌شد.

کنسرت‌های علیرضا طلیسچی و بهنام بانی 7آذر، اشوان 8آذر ، بابک جهانبخش و محسن ابراهیم‌زاده 9آذر، کنسرت خنده حسن ریوندی 9آذرماه، آرون افشار، بهنام بانی و مسعود صادقلو 10آذر، علیرضا طلیسچی، بهنام بانی و حسن ریوندی 11آذر، مسعود صادقلو، ماکان‌بند و هوروش‌بند 12آذر ، بهنام بانی 13آذر ، رضا بهرام 13 و 14آذر، آرش و مسیح 15آذر، گروه بهارآفرین (ویژه بانوان) 15آذر ، بابک جهانبخش در کنسرت هال‌مریم و رضا بهرام در تالارشهر 16آذر  در کیش برگزار ‌شدند.

آرون افشار 17آذر در کنسرت هال‌مریم کیش اجرا کرد و قیمت بلیت‌ها از 300هزار تومان تا 450هزار تومان بود. علیرضا طلیسچی 17آذر در تالارشهر کیش کنسرت داشت و قیمت بلیت‌ها از 180هزار تومان تا 450هزار تومان بود. مسعود صادقلو امروز در تالارشهر اجرا دارد و قیمت بلیت‌ها از 180هزار تومان شروع می‌شود و تا 450هزار تومان ادامه دارد. آرون افشار امروز کنسرت هال‌مریم را با قیمت بلیت از 300هزار تومان تا 450هزار تومان برگزار می‌کند. ماکان‌بند 19آذر در سالن روباز خلیج‌فارس اجرا دارد و قیمت بلیت‌ها از 150هزار تومان تا 450هزار تومان است. اشوان 19آذر کنسرت هال‌مریم را برگزار می‌کند، قیمت بلیت‌های این کنسرت از 300هزار تومان تا 450هزار تومان است. محسن ابراهیم‌زاده 19آذر در تالارشهر کنسرت دارد و قیمت بلیت‌ها از 180هزار تومان شروع می‌شود و تا 450هزار تومان ادامه دارد. مسعود صادقلو 30آذرماه در سالن روباز خلیج‌فارس کنسرتش را برگزار می‌کند و قیمت بلیت‌ها بین 150هزار تومان تا 450هزار تومان است. جنگ خنده کیش ستارگان رنگارنگ در سالن کشتی ایرانی کیش 17 تا 19آذر برگزار می‌شود.

قیمت بلیت‌ها از 155هزار تومان شروع می‌شود و تا 195هزار تومان ادامه دارد. جنگ کودک کیش دلقک‌خونه خان‌عمو از 17 تا 19آذرماه در سالن هتل میراژ کیش برگزار می‌شود. قیمت بلیت این برنامه 95هزار تومان است. فستیوال کودک‌ونوجوان جزیره کیش 17 و 18آذرماه در سالن چادری برگزار می‌شود. قیمت بلیت‌های این برنامه بین 150هزار تومان تا 350هزار تومان است.

 

اولین کنسرت متعلق به حسن ریوندی است

اولین کنسرت پساکرونایی در تهران برای حسن ریوندی در نظر گرفته شده است. کنسرت خنده حسن ریوندی امروز در تهران برگزار می‌شود.

کنسرت محسن ابراهیم‌زاده در فرهنگسرای فردیس، بوستان ولایت 23آذر ساعت 18 و 21 دقیقه اجرا می‌شود و قیمت بلیت‌ها از 100هزار تومان تا 300هزار تومان است.

کنسرت بهنام بانی از 17 تا 21آذرماه در هتل لاله واقع در تبریز برگزار می‌شود و قیمت بلیت‌ها از 120هزار تومان شروع می‌شود و گران‌ترین آن 160هزار تومان است.

خوانندگان مشهور و کنسرت‌هایی در خارج از کشور

در روزهای شیوع ویروس کرونا که اجازه برگزاری کنسرت در کشور نبود، تعدادی از هنرمندان به خارج از کشور رفتند و کنسرت اجرا کردند.

کنسرت مشترک علیرضا قربانی خواننده ایرانی با عالیم قاسم‌اف خواننده معروف آذربایجانی هشتم مهر سال1400 در شهر قونیه ترکیه برگزار شد.

رضا صادقی چهارم دی‌ماه در استانبول کنسرت برگزار می‌کند. قیمت بلیت این کنسرت از 100لیر تا 1300لیر تعیین شده است. یعنی اگر قیمت هر لیر دوهزار تومان باشد، قیمت بلیت از  200 هزار تومان شروع می‌شود تا دومیلیون و 600 هزار تومان ادامه دارد.

همچنین این خواننده تاریخ دو کنسرت خود در سال1401 در شهر درونکور و تورنتو را اعلام کرده و گفته تاریخ کنسرت در آمریکا و کانادا هنوز مشخص نشده است.

علی زندوکیلی 26تیر 1400 با خواننده ترک کورای اوجی که متولد شهر آنکارا است در استانبول کنسرت برگزار کرد. محسن ابراهیم‌زاده 29مهر 1400 در اربیل عراق کنسرت برگزار کرد. حمید هیراد و آرون افشار از خوانندگانی بودند که در محله نوروزگاه‌شهر در تاجیکستان کنسرت اجرا کردند. رضا بهرام در لندن، آمستردام، استانبول و وین در پاییز1400 اجرا داشته است.

 

رضا صادقی کنسرت پاپ حسن ریوندی آرش و مسیح عدل پور
نظرات خوانندگان
  • شبانی
    پاسخ

    بنده برای دهم اسفند چهارشنبه میخام رزرو کنم باید چه کار کرد لطفا شماره تلفن بدید ممنون میشم

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین