کد خبر: 64406 A

ریحانا خواننده پاپ با ۱.۷ میلیارد دلار ثروت به فهرست فوربس راه یافته است. او به واسطه برند آرایشی خود در سال‌های اخیر صاحب ثروت فراوانی شده است.

ایران آرت: نشریه فوربس آمریکا تازه‌ترین رده‌بندی ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد. این فهرست شامل ۲ هزار و ۶۶۸ میلیاردر است که در مجموع از ثروتی معادل ۱۲.۷ تریلیون دلار برخوردارند.

در صدر این فهرست ایلان ماسک قرار دارد. با جهش ۳۳ درصدی سهام شرکت تسلا، ماسک ۶۸ میلیارد دلار جدید کسب کرد و با ۲۱۹ میلیارد دلار مقام ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص داده است.

در رده دوم جف بزوس، مالک آمازون قرار دارد که به دلیل کاهش ۳ درصدی سهام این شرکت و همینطور افزایش کمک‌های خیریه‌اش، ۶ میلیارد دلار دارایی قبلی خود را از دست داد و با ۱۷۱ میلیارد دلار به رتبه دو سقوط کرد.

در رتبه سوم نیز برنار آرنو، سرمایه‌دار فرانسوی صاحب شرکت‌های تولید کالاهای لوکس قرار دارد که سال گذشته ۸ میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرد و دارایی‌هایش در مجموع به ۱۵۸ میلیارد دلار رسید. بیل گیتس با ۱۲۹ و وارن بافت نیز با ۱۱۸ در رده‌های ۴ و ۵ قرار گرفتند.

به گزارش یورونیوز، در این فهرست کماکان فرانسواز بتانکور مه‌یر ثروتمندترین زن جهان که پدربزرگش غول لوازم آرایشی و بهداشتی «لورآل» را تأسیس کرد، با ۷۴.۸ میلیارد دلار مقام نخست را داراست. در مجموع ۳۲۷ زن در این لیست حاضر هستند که از میان آن‌ها ۲۲۶ نفر ثروت خود را به ارث برده‌اند و ۱۰۱ نفر میلیاردرهای خودساخته‌ای هستند که در صدر آن‌ها فن هونگ وی رئیس شرکت الیاف شیمیایی هنگ‌لی‌گروپ چین با ۱۸.۲ میلیارد دلار ثروت قرار دارد.

موکش آمبانی از هند با ۹۰.۷ میلیارد دلار دارایی همچنان ثروتمندترین فرد در آسیا نام گرفته است. 

نکته جالب در این فهرست حضور یک ستاره موسیقی است که تمام توجه‌ها را به خود جلب کرد. ریحانا خواننده پاپ با ۱.۷ میلیارد دلار ثروت به فهرست فوربس راه یافته است. او به واسطه برند آرایشی خود در سال‌های اخیر صاحب ثروت فراوانی شده است.

 

ریحانا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین