کد خبر: 64927 A

شهرام ناظری

جایزه گلاویژ به شهرام ناظری اهدا شد/ عکس

جایزه گلاویژ به شهرام ناظری اهدا شد/ عکس

مراسم ویژه جشنواره بین‌المللی گلاویژ با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری از ایران و همچنین اهدای جایره به شهرام ناظری برگزار شد.

ایران آرت: مراسم ویژه بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی "گلاویژ"، با شعار "شهود و آزاد، آذین ‌گلاویژند" و با حضور چهره‌های ادبی و هنری از ایران و کشورهای مراکش، مصر، فرانسه، الجزایر، آمریکای لاتین، اردن، فلسطین، سوریه، لبنان و اردن در سلیمانیه برگزار شد.

در این مراسم، شهرام ناظری به همراه فرید الهامی با ساز تنبور و صابر نظرگاهی با ساز دیوان، مقام "ساروخانی" (از مقامات باستانی تنبور) را با شعری از سیدیعقوب ماهیدشتی اجرا کردند.

 

62276434

 

همچنین در میانه بخش‌های مختلف این رویداد، جایزه ویژه سالگرد نقره‌ای بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی "گلاویژ" به پاسداشت "شکوه، توانایی و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر" بزرگان عرصه فرهنگ و هنر به هفت شخصیت فرهنگی و هنری اهدا شد، از جمله: احمد سالار، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر، ملا بختیار، نویسنده، فوئاد مجید مصری، ارغوان رسول، شاعر، شهرام ناظری، استاد آواز، مظهر خالقی، خواننده و انور قره‌داغی، رهبر ارکستر و موسیقی‌دان. 

شمس لنگرودی، شاعر نیز که میهمان ویژه بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی "گلاویژ" بود، در مراسم افتتاحیه این رویداد به شعرخوانی پرداخت. 

 

62276429

 

اجرای موسیقی، نمایش، برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی و نمایشگاه مد و لباس اقوام و ملیت‌های مختلف عراق و اقلیم کردستان از جمله دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

امسال از ایران این افراد در جشنواره گلاویژ حضور دارند: محمد صنعتی، شمس لنگرودی، عباس مخبر، افشین شاهرودی،  سعید عقیقی، مرضیه خرسند، ایلیا جواهر گیلانی، مهدی رفیع، احمد آفتابی، سارا سالار، نرگس مساوات، ابوالفضل حری، علیرضا ارواحی، فرزانه فاضلی‌نژاد، محمد راغب، فیض شریفی، بهاءالدین مرشدی، علیرضا آقایی‌راد و مجتبی ویسی. 

 

شهرام ناظری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین