کد خبر: 65090 A

لیزو، خواننده زن، خواننده پاپ

این ستاره پاپ ضمن حذف عبارات توهین‌آمیز آهنگ جدیدش، می‌گوید که هرگز قصد نداشته زبانی تحقیرآمیز را ترویج کند.

ایران آرت: ملیسا ویویان جفرسن با نام هنری «لیزو» ـ خواننده و رپر امریکایی ـ کلمات تحقیرآمیز قطعه جدید خود را که به افراد دارای معلولیت برمی‌گردد، حذف می‌کند.

به نقل از گاردین، این ستاره پاپ می‌گوید که هرگز قصد نداشته زبانی تحقیرآمیز را ترویج کند و به همین جهت پس از چندین روز مورد نقد عمومی قرار گرفتن، قطعه جدید خود را با حذف عبارات توهین آمیز به افراد دارای دایپلژی اسپاستیک (نوعی فلج مغزی) بازنویسی و آن را دوباره منتشر خواهد کرد.

«گرررلز» که جدیدترین تک‌آهنگ آلبوم در دست انتشار این هنرمند است، جمعه ـ ۲۰ خرداد ماه ـ منتشر شد.

ایسنا نوشت اگرچه که ترانه‌های این پاپ استار به ترویج باور و دوست داشتن خود معروف است، ولی ورس ابتدایی آهنگ جدید او دارای عبارتی تحقیرآمیز متوجه افراد دایپلژی اسپاستیک است.

این آهنگ تقریبا بلافاصله پس از انتشار توسط طرفداران و حامیان معلولیت مورد انتقاد قرار گرفت و مخاطبان با انتشار توئیت و تیک‌تاک، ماهیت و تاریخچه توهین‌آمیز این اصطلاح را توضیح دادند.

لیزو در واکنش به انتقادها گفته است: «اینکه در آهنگ جدیدم کلمه‌ای توهین‌آمیز وجود دارد توجه من را جلب کرده است. بگذارید یک مسئله را شفاف‌سازی کنم: هرگز قصد نداشته‌ام زبانی تحقیرآمیز را ترویج کنم. به عنوان یک زن چاق و سیاه پوست در امریکا، تا به حال با کلمات تحقیرآمیز زیادی رو به رو شده‌ام. پس می‌دانم که یک کلمه تا چه حد می‌تواند قدرت داشته باشد.»

 

خواننده زن خواننده پاپ لیزو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین