کد خبر: 65276 A

متالیکا، سریال موجودات عجیب، موسیقی راک

ترانه هوی-متال «ارباب عروسک‌ها» که قطعه‌ای از آلبومی به همین نام است و در سال ۱۹۸۶ منتشر شده، در چارت‌های بین‌المللی به رتبه‌های برتر رسید.

ایران آرت: کیت بوش تنها هنرمندی نیست که به لطف فصل چهارم سریال «موجودات عجیب» (Stranger Things) اثر هنری خلق‌شده‌اش از دهه ۱۹۸۰ در سال ۲۰۲۲ به محبوبیت می‌رسد.

این هفته گزارش شد که ترانه هوی-متال «ارباب عروسک‌ها» (Master of Puppets) که قطعه‌ای از آلبومی به همین نام است و در سال ۱۹۸۶ منتشر شده، در چارت‌های بین‌المللی به رتبه‌های برتر می‌رسد.

«ارباب عروسک‌ها» که ارتباطی مستقیم با شخصیت «ادی» در قسمت پایانی فصل چهارم سریال دارد، در حال حاضر به رتبه اول ترانه‌های راک آیتونز و رتبه ۲۹ تمامی ژانرها رسیده است. در اسپاتیفای بریتانیا این ترانه به رتبه ۱۵ رسیده در حالی که «بالا رفتن از آن تپه» (Running Up That Hill) بوش رتبه اول را از آن خود کرده است.

به گزارش ۳۰نما، «نورا فلدر» ناظر موسیقی «موجودات عجیب» در مصاحبه با «ورایتی» می‌گوید مت و راس دافر نویسندگان سریال صحنه مرتبط با شخصیت «ادی» را با داشتن ترانه «ارباب عروسک‌ها» در ذهنشان نوشته‌اند: «به نظر من برادران دافر احساس کردند که پخش این ترانه در سراسر آن صحنه تصمیمی روشن بوده است. بحث ترانه دیگری در میان نبود، و ما مراحل قانونی را فوراً انجام دادیم.»

نشریه «میوزیک بیزنس» این هفته گزارش داد که «کیت بوش» پس از محبوبیت ترانه «بالا رفتن از آن تپه» در پلتفرم‌های استریم بیش از ۲ میلیون دلار درآمده داشته چرا که کپی‌رایت آثارش متعلق به خود اوست. بوش جمعه گذشته در وبسایت خود نوشت: «باورم نمی‌شود – شماره ۱ برای سومین هفته. در واقع کمی سورئال شده است.»

 

متالیکا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین