کد خبر: 66250 A

سرود تیم ملی در جام جهانی، جام جهانی، آهنگ جام جهانی

موسیقی و سرود تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ را کدام هنرمندان اجرا می‌کنند؟

موسیقی و سرود تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ را کدام هنرمندان اجرا می‌کنند؟

بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است از ۲۹ آبان تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱ در قطر برگزار شود.

ایران آرت: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آخرین جزئیات مربوط به آماده شدن سرود تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را اعلام کرد. 

محمد اله‌یاری در گفت‌وگو با ایرنا درباره تازه‌ترین خبرهای از سرود تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: مسئولیت فعالیت‌های هنری و تولید آثار موسیقایی تیم ملی برای جام جهانی به دفتر موسیقی محول نشده است. برنامه‌های جام جهانی در کارگروه های مختلفی دنبال می شود که یکی از این کارگروه ها، کارگروه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای است که نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف مانند وزارت میراث فرهنگی، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و صدا و سیما عضو آن هستند. 

وی افزود: با توجه به اینکه بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی در زمینه تولیدات موسیقایی اقدام به‌ تولید سرود، قطعه موسیقی و یا نماهنگ کرده‌اند، قرار شد در کارگروه فوق به منظور بررسی و انتخاب بهترین‌ها، دفتر موسیقی به کمک کارشناسان و نمایندگان دستگاه‌ها در امر به‌گزینی کمک کند.

اله‌یاری تاکید کرد: بدیهی است که محور عموم تولیدات، ایران و جام جهانی فوتبال و مفاهیم ملی و وحدت بخش است.

وی اضافه کرد: بیش از دو ماه قبل، فراخوان عمومی برای تولید و دریافت آثار از سوی منطقه آزاد کیش تحت عنوان جزیره فوتبال منتشر شد تا علاقمندان فرصت شرکت در آن داشته باشند و بتوانند آثار خود را ارائه دهند.

مدیرکل دفتر موسیقی با اشاره به گفت‌وگوی خود با دست اندرکاران جشنواره‌ جزیره فوتبال، گفت: داوری‌ها در بخش سرود تمام شده است. در بخش قطعه موسیقی و نماهنگ نیز داوری‌ها در حال انجام است. آثار منتخب به کارگروه ارائه می‌شود. سایر تولیدکنندگان دولتی و خصوصی نیز آثار منتخب را ارائه می‌کنند و ظرف روزهای آینده با داوری نهایی، چند اثر در اختیار فدراسیون فوتبال برای بهره برداری در برنامه‌های مختلف قرار می‌گیرد.

بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال قرار است از ۲۹ آبان تا ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱ در قطر برگزار شود. این نخستین بار است که جام جهانی فوتبال در پاییز برگزار می‌شود. در این دوره از مسابقات قرار است تیم ملی ایران با تیم‌های ملی انگلستان، آمریکا و ولز به ترتیب در تاریخ‌های ۳۰ آبان، چهارم و هشتم آذرماه بازی داشته باشد.

 

کنسرت جام جهانی 2022 سرود تیم ملی فوتبال
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین