کد خبر: 66958 A

باب دیلن

بشنوید: آهنگ اعتراضی باب دیلن که اربابان جنگ را رسوا می‌کند

بشنوید: آهنگ اعتراضی باب دیلن که اربابان جنگ را رسوا می‌کند

اربابان جنگ یا Masters of War عنوان ترانه‌ای است از باب دیلن. یک آهنگ اعتراضی که خشونت و جنگ را نکوهش می‌کند. اثری صلح‌طلب که مخاطبش اربابان جنگ است و هشدار اینکه آنها از پشت ماسک‌های‌شان قابل رویت هستند.

ایران آرت: اعتماد نوشت: نکوهش جنگ، پرهیز از خشونت و صلح‌طلبی همواره یکی از موضوعات مهمی بوده که هنرمندان به آن توجه ویژه داشته‌اند. در هنر موسیقی نیز بارها و بارها با این موضوعات اثر ساخته شده و هنرمندان حوزه موسیقی نسبت به خشونت و جنگ واکنش نشان داده‌اند و صلح و آشتی را ستایش کرده‌اند.

اربابان جنگ یا Masters of War عنوان ترانه‌ای است از باب دیلن. یک آهنگ اعتراضی که خشونت و جنگ را نکوهش می‌کند. اثری صلح‌طلب که مخاطبش اربابان جنگ است و هشدار اینکه آنها از پشت ماسک‌های‌شان قابل رویت هستند. «بیایید، ببینم ‌ای اربابان جنگ، شماهایی که تمام اسلحه‌ها را ساخته‌اید؛ شماهایی که هواپیماهای مرگ‌آفرین را ساخته‌اید؛ شماهایی که بمب‌های ویرانگر را ساخته‌اید؛ شماهایی که پشت دیوار پنهان شده‌اید؛ شماهایی که پشت میزهای‌تان پنهان شده‌اید؛ فقط می‌خواهم بدانید که من می‌توانم شما را از پشت ماسک‌های‌تان ببینم.»

ترانه «اربابان جنگ» در سال ۱۹۶۳ ساخته شد. این ترانه رویکرد صلح‌طلبی و انتقادی صاحب اثر را نسبت به جنگ و خشونت نشان می‌دهد. باب دیلن در تغییر نگاه ترانه‌سرایان نسبت به مسائل و موضوعات اجتماعی تاثیر عمیقی گذاشت. در آلبوم «اراده آزاد» نیز ترانه‌های خارق‌العاده‌ای را ضبط کرد که فضای بسیاری از آنها هم دعوت به پرهیز از خشونت است. 

 

IMG_20230117_055326_344

اما باب دیلن کیست؛ «رابرت آلن زیمرمن» که بعدها نام خود را به باب دیلن تغییر داد، ترانه‌سرا و خواننده راک امریکایی است که در سال١٩٤١ و در ایالت مینه‌سوتا متولد شد. او موسیقی را با سبک‌های بومی امریکا شناخت و در آغاز دهه ٦٠ میلادی روی به سبک راک آورد. در این سال‌ها دیلن با تلفیق اشعار عاشقانه با شعرهایی که مضمون روشنفکری و ادبی داشتند، طرفداران بسیاری را برای خود جذب کرد.  تلفیق‌های دیلن، حرکتی جدید محسوب  می‌شد؛ کسی که با تجربه سبک‌هایی چون فالک، راک، کانتری، بلوز و راک‌اند رول، تبدیل به صدای خشم و خروش هم‌نسلانش از جهان نابرابر شد. دیلن با دریافت جوایزی مثل گرمی، اسکار، گلدن‌گلوب و پولیتزر به‌ عنوان یک پدیده در موسیقی شناخته می‌شود.

 

 

10.35M :حجم فایل صوتی
00:04:31 :زمان فایل صوتیی
باب دیلن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین