کد خبر: 67035 A

جان ویلیامز، اسکار، اسکار 2023

آهنگساز ۹۹ساله در اسکار رکورد زد

آهنگساز ۹۹ساله در اسکار رکورد زد

جان ویلیامز، آهنگساز ۹۹ساله آمریکایی، با نامزد شدن در جوایز سینمایی اسکار ۲۰۲۳ رکورد بیشترین نامزدی اسکار را به عنوان آهنگساز شکست.

ایران آرت: جان ویلیامز،‌ آهنگساز ۹۰ساله آمریکایی شب گذشته برای پنجاه و سومین بار در فهرست نامزدهای جوایز اسکار قرار گرفت.

با توجه به اینکه ویلیامز برای موسیقی متن فیلم «فبلمن‌ها» به عنوان نامزد دریافت جایزه اسکار اعلام شده است، همچنان رکورد بیشترین نامزدی اسکار برای یک آهنگساز و بیشترین نامزدی اسکار برای یک فرد در قید حیات را به خود اختصاص داده است. «ویلیامز»‌ با ساخت موسیقی «فبلمن‌ها»‌ در ۲۹ فیلم سینمایی با «استیون اسپیلبرگ»‌ همکاری کرده است.

به گزارش ایسنا، این آهنگساز تاکنون موفق به کسب ۵ جایزه اسکار شده که سه مورد از آن‌ها برای آهنگسازی آثار «اسپیلبرگ»(آرواره‌ها، ای. تی. و فهرست شیندلر) بوده است.

نامزدی «سان لوکس»‌ برای موسیقی فیلم «همه‌چیز همه‌جا به یکباره»‌ نیز از این نظر قابل توجه است که معمولا فیلم‌هایی با بیش از یک آهنگساز، در فهرست نامزدهای بهترین موسیقی جوایز اسکار انتخاب نمی‌شوند.

امسال، «جاستین هرویتز» برنده دو جایزه اسکار برای «لالالند» این بار با نامزدی برای فیلم «بابل» به کارگردانی «دیمن شزل» به رقابت‌های اسکار بازگشت.

 

جان ویلیامز اسکار ۲۰۲۳
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین