کد خبر: 67271 A

مسعود صادقلو، جشنواره موسیقی فجر

نارضایتی خبرگزاری دولت از کنسرت مسعود صادقلو که در فضای غمگین برگزار شد

نارضایتی خبرگزاری دولت از کنسرت مسعود صادقلو که در فضای غمگین برگزار شد

غمگین بودن فضای کنسرت مسعود صادقلو در جشنواره موسیقی فجر همچون کنسرت سیروان و ماکان بند، مورد پسند ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت قرار نگرفت.

ایران آرت: خبرگزاری ایرنا که در روزهای اخیر از غمگین بودن فضای کنسرت سیروان خسروی و ماکان بند انتقاد و از شاد خواندن آرون افشار تمجید کرده بود، در گزارش خود از کنسرت مسعود صادقلو بار دیگر مسئله غمگین بودن قطعات اجرا شده را مورد نقد قرار داد.

ایرنا نوشت: دومین روز از اجرای صحنه‌ای پاپ جشنواره سی‌وهشتم موسیقی فجر، با کنسرت «مسعود صادقلو» آغاز شد. اجرایی که بسیاری از دوستداران این خواننده، انتظار دیگری از آن داشتند اما در عمل، با اتفاق دیگری مواجه شدند.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، نخستین موردی که در کنسرت صادقلو، احساس می‌شد، غمگین بودن بیش از اندازه خواننده بود. آهنگ‌ها حس نداشتند و این اجرا، با روحیه سرد و برخورد منقبض خواننده، موجبات تعجب بسیاری از افراد حاضر در سالن را فراهم آورد.

صادقلو، کنسرت خود را با آهنگ غمگین شروع کرد، آهنگ‌های دوم و سوم هم به همین ترتیب، غمگین بودند و از همان ابتدا می‌شد صدای مخاطبان داخل سالن را شنید که با صدای بلند از خواننده می‌خواستند تا شادش کند.

خبرگزاری رسمی دولت در ادامه نوشته است: خیلی عجیب بود که صادقلو بدون توجه به این درخواست‌ها، اگرچه در ادامه، چند کار شاد هم اجرا کرد اما تقریبا لبخند به لب نیاورد و با روحیه‌ای غمبار، فقط خواند. این رویکرد سبب شد تا وی ۱۴ آهنگ را در کمتر از ۵۵ دقیقه بخواند و رکورد کمترین مدت زمان کنسرت را به خود اختصاص دهد.

با این حال، اولین مشخصه کنسرت صادقلو، غمگین بودن شدید او در حین اجرا بود که هیچ حس خوشایندی را به مخاطب منتقل نکرد، به‌طوری‌که نتوانست شبی خاطره‌انگیز برای دوستدارانش بسازد.

به نقل از ایرنا، همچنین برخی رفتارهای خواننده در طول اجرا نیز با این گفته او در تناقض بود. مثلا وقتی برخی طرفداران، برای خواننده محبوبشان، فریادهای بلند می‌کشیدند، وی می‌گفت که «من نگرانم برات» یا وقتی آهنگ مسکن را می‌خواند، به مخاطبان گفت که انگار زورتون میاد یه «بیا بیا» بگین، ما داریم اینجا خودمونو . . . او سپس اجرای این آهنگ را متوقف کرد و به گروهش گفت که این آهنگ را از ابتدا بزنیم تا ببینیم می‌گویند «بیا بیا» یا نه.

همواره عرف است که خوانندگان در انتهای کنسرت خود، از مخاطبان می‌پرسند که کدام آهنگ را دوباره بخوانند و یا به رای مخاطبان احترام می‌گذارند و آهنگی که مردم یک‌صدا آن را فریاد می‌زنند را دوباره می‌خوانند. اما در اجرای شب گذشته صادقلو، وی نه از مخاطبان چیزی پرسید و نه مردم، به گمان اینکه کنسرت به این زودی‌ها تمام نمی‌شود، آهنگ درخواستی خود را اعلام نکردند که ناگهان صادقلو، بدون هیچ مقدمه‌ای، شب آهنگی را برای دومین باز خواند، خداحافظی کرد و رفت.

 

جشنواره موسیقی فجر مسعود صادقلو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین