کد خبر: 67473 A

محمدرضا شجریان، چهارشنبه سوری

ببینید: آخرین چهارشنبه سوری و آواز استاد شجریان در نقش تقی کلیدساز

ببینید: آخرین چهارشنبه سوری و آواز استاد شجریان در نقش تقی کلیدساز

همراه با تماشای آخرین تصویری که از حضور استاد شجریان در جشن چهارشنبه سوری منتشر شده است، اثری مربوط به یک نمایشی آیینی با موضوع چهارشنبه سوری بشنوید که شجریان در آن نقش تقی کلیدساز را بازی می‌کرده است.

ایران آرت: تصویری ببینید از آخرین باری که استاد محمدرضا شجریان در جشن چهارشنبه سوری حضور پیدا کرد. 

به گزارش ایران‌آرت، این تصویر که توسط همسر استاد شجریان (کتایون خوانساری) منتشر شده، در ساکرامنتو، کالیفرنیا از خسروی آواز ایران ثبت شده است. 

احتمالا وخامت حال استاد و استمرار وضعیت بیماری او برای ماههای مدید سبب شد تا این اخرین تصویر شادانه او هنگام پریدن از آتش و گرامی داشت آیین باستانی چهارشنبه سوری باشد.

 

160578960_1372645119751667_8477027225518965619_n

 

همچنین، صفحه رسمی خانه شجریان چندی پیش اجرایی متفاوت و کمتر شنیده شده از محمدرضا شجریان منتشر کرده است. این اثر مربوط به نمایشی آیینی است که شجریان در آن نقش تقی کلیدساز را بازی می‌کرده است. 

در توضیحات این قطعه اینگونه آمده است: 

«آنچه می‌شنوید در واقع بخشی از مجموعه‌ای نمایشی آیینی با موضوع «چهارشنبه‌سوری» است که استاد محمدرضا شجریان در نقش تقی کلیدساز در آن نمایش حضور داشته است. اشعار این نمایش را ابوالقاسم حالت براساس برخی اشعار آیینی تهران قدیم سروده و استاد اسماعیل مهرتاش نیز آهنگسازی و کارگردانی مجموعه را به عهده داشته است.»

 

 

4.35M :حجم فایل صوتی
00:06:20 :زمان فایل صوتیی
محمدرضا شجريان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین