کد خبر: 68156 A

محمدرضا گلزار| فرزاد فرزین| آهنگ دو نفره

محمدرضا گلزار گران‌تر است یا فرزاد فرزین؟

محمدرضا گلزار گران‌تر است یا فرزاد فرزین؟

کارگردان فیلم «آهنگ دو نفره» درباره انتخاب فرزاد فرزین برای ایفای نقش در این فیلم توضیحاتی ارائه کرد.

ایران آرت: آرزو ارزانش کارگردان فیلم سینمایی «آهنگ دونفره» با اشاره به اینکه گزینه اولش برای نقش اصلی این فیلم محمدرضا گلزار بوده است، دلیل انصراف از این همکاری را دستمزد بالای این بازیگر عنوان کرد.

کارگردان «آهنگ دونفره» درباره تکرار استفاده از فرزاد فرزین به‌عنوان بازیگر نقش یک خواننده در این فیلم که پیش‌تر در یک سریال شبکه نمایش خانگی هم تجربه شده بود، توضیح داد: فیلمنامه ما درباره زندگی خواننده‌ای است که صدایش دچار مشکلی می‌شود و مجبور است از بدل استفاده کند. ما در سینمای ایران بازیگر-خواننده نداریم و تنها چند بازیگر، تک‌آهنگ‌هایی خوانده‌اند. بازیگرانی مانند محمدرضا گلزار، محمدرضا فروتن، بهرام رادان و امثال آن‌ها تک‌آهنگ‌هایی خوانده‌اند اما واقعیت این است که خواننده نیستند و استفاده از فردی که سال‌ها در عرصه خوانندگی فعالیت حرفه‌ای داشته برای این نقش می‌توانست باورپذیرتر باشد. باید سراغ خواننده‌ای می‌رفتیم که بازیگری را هم تجربه کرده باشد که فرزاد فرزین گزینه مناسبی بود.

او افزود: به محمدرضا گلزار فکر کرده بودیم اما دستمزدش بالا بود و از آنجایی که «آهنگ دونفره» یک فیلم مستقل و بدون بودجه دولتی بود، این مبلغ برای‌مان بالا بود. سال ۹۹ پیشنهاد بازی در این فیلم را به آقای گلزار دادیم که به دلیل دستمزد بالا منصرف شدیموی ادامه داد: فرزاد فرزین در کنار بازی در فیلم، در بخش‌های موسیقایی فیلم هم مشورت‌هایی به من می‌داد. حتی درباره ریزه‌کاری‌هایی مانند رژیم خاص یک خواننده پیش از برگزاری کنسرت، نکاتی را گفت که در فیلمنامه لحاظ کردیم. درباره جزییاتی از این دست را تنها کسی که سابقه برگزاری کنسرت داشته است، می‌تواند به شما مشورت دهد.

به گزارش مهر، ارزانش درباره گزینه‌های دیگری که برای این نقش مدنظر داشته‌اند هم گفت: به محمدرضا گلزار فکر کرده بودیم اما دستمزدش بالا بود و از آنجایی که «آهنگ دونفره» یک فیلم مستقل و بدون بودجه دولتی بود، این مبلغ برای‌مان بالا بود. سال ۹۹ پیشنهاد بازی در این فیلم را به آقای گلزار دادیم که به دلیل دستمزد بالا منصرف شدیم. ما به خواننده‌های دیگری که برای مردم شناخته شده بودند اما جلوی دوربین نرفته بودند هم فکر کردیم. به خواننده‌هایی مثل آرش عدل‌پرور و امیر مقاره هم فکر کرده بودیم که آن زمان هنوز در فیلم و یا سریالی بازی نکرده بودند. آن زمان فرزاد فرزین در ایران نبود، بعدها که آمد پیشنهاد را مطرح کردیم و به توافق رسیدیم.

این کارگردان سینما در ادامه گفت: «آهنگ دونفره» یک کمدی صرف نیست و قرار نیست صرفاً شما را بخنداند. معتقدم فیلم در همان مقطعی که ساخته می‌شود باید اکران شود. فیلم ما تقریباً دو سال بعد از ساخت دارد اکران می‌شود. گذشت زمان ممکن است از تازگی هر فیلمی کم کند اما «آهنگ دونفره» یک فیلم اعتراضی نیست که مثلاً با از بین رفتن سوژه اعتراض، موضوعیت خود را از دست بدهد. فیلم صرفاً نگاهی انسانی به یک رابطه دوستانه دارد که بعید است هیچ‌گاه کهنه شود.

 

محمدرضا گلزار فرزاد فرزین آهنگ دو نفره
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین