کد خبر: 68161 A

محمد علیزاده| کنسرت محمد علیزاده| آهنگ محمد علیزاده

محمد علیزاده با یک کنسرت احیا می‌شود؟

محمد علیزاده با یک کنسرت احیا می‌شود؟

یک خبرگزاری ا بررسی روند فعالیت‌های محمد علیزاده نوشته است: محمد علیزاده تلاش می‌کند تا از فراموشی و افول فرار کند؛ شاید او هم مانند محسن یگانه برای بازگشت به دوران اوج، به آهنگی مانند «بهت قول میدم» نیاز دارد.

ایران آرت: تسنیم نوشت: محمد علیزاده در میان طرفداران موسیقی پاپ، نام آشنایی است. هنوز در خیابان‌ها از شیشه‌ی پایین کشیده شده‌ی اتومبیل‌ها، گاهی صدای آهنگی از علیزاده به گوش می‌رسد. «فکرشم نکن»، «جز تو» و «برگردی ای کاش» از آهنگ‌های پرطرفدار این خواننده هستند.

علیزاده اولین آلبومش را سال 1387 منتشر کرد. او در اوایل دهه 90 یکی از پرکارترین خوانندگان موسیقی ایران بود. حتی در برخی سال‌ها رکورددار برگزاری کنسرت به شمار می‌رفت. روایت است که محمد علیزاده در سال 1394 با برگزاری 30 سانس کنسرت در شهر تهران، رکورددار بوده است. این تعداد اجرا برای یک خواننده پاپ به شدت قابل توجه است.

در کنار این رکوردها، خواندنِ تیتراژهای تلویزیونی و همکاری‌های مداوم با تلویزیون از محمد علیزاده چهره‌ای کاملا شناخته شده ساخته است.

امروز اما دیگر خبری از رکوردشکنی‌های محمد علیزاده در برگزاری کنسرت‌ها نیست. او این روزها از دوران اوجش فاصله گرفته و بیشتر کنسرت‌هایش به اجراهایِ گه‌گاه در شهرستان‌ها محدود می‌شود.

نگاهی به آمار برگزاری کنسرت‌های محمد علیزاده نشان می‌دهد که او ماه‌هاست در تهران کنسرتی نداشته است و این در حالی است که او در روزگاری نه چندان دور، رکورددار برگزاری کنسرت در طول یک سال در تهران بود!

کنسرت محمد علیزاده در تبریز

پس از چندماهی که در سال گذشته برگزاری کنسرت‌های موسیقی تعطیل بود، علیزاده هم تلاش کرد در صحنه موسیقی و اجراهای صحنه‌ای باقی بماند؛ اما اجراهایش بیشتر به شهرستان‌ها محدود شد. بیایید نگاهی به لیست اجراهای محمد علیزاده در سه ماه گذشته داریم:

چهارشنبه 17 اسفند 1401 در کیش

سه‌شنبه یکم فروردین 1402 سالن عقیق بابلسر

چهارشنبه 2 فروردین 1402 در محمودآباد

جمعه 4 فروردین 1402 مرکز همایش تلکه کابین رامسر

چهارشنبه 13 اردیبهشت، 1402 سالن اکومال در کرج

چهارشنبه 20 اردیبهشت سالن سیتی سنتر اصفهان

پنجشنبه 28 اردیبهشت سالن آمفی تئاتر فدک اردبیل

و حالا پس از مدت‌ها محمد علیزاده می‌خواهد در تهران و در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به تاریخ 31 اردیبهشت 1402 روی صحنه برود. به نظر می‌رسد که این اجرا و برنامه‌ریزی برای انجام آن، تلاشی است برای احیای برندِ محمد علیزاده در بازار موسیقی... تلاشی که البته در گذشته و درباره دیگر خوانندگان، معمولا بی‌نتیجه بوده است.

امروز در عرصه موسیقی پاپ، رقابت آنقدر دشوار و پیچیده شده که خوانندگانِ قدیمی‌تر اگر فقط اندکی درنگ کنند، از این رقابت به شدت عقب می‌مانند. در این میان فقط خوانندگانی مانند محسن یگانه، رضا صادقی و فرزاد فرزین توانسته‌اند طیِ دو سه دهه همچنان در اوج بمانند که البته این سه خواننده به شدت استثنا هستند و هر کدام رازِ ماندگاری خاصی دارند. محسن یگانه با آهنگ «بهت قول میدم» بار دیگر به اوج بازگشت؛ رضا صادقی و فرزاد فرزین هم همیشه پرتلاش و پرکار بوده‌اند و آثار جدیدشان آنها را در بورس رقابت ماندگار کرده است.

کنسرت محمد علیزاده در تبریز

از سوی دیگر در سال‌های اخیر خوانندگان بسیاری آمدند و رفتند؛ درست مانند جرقه. خوانندگانی که آمدند و یک، دو یا در نهایت سه سال در اوج بودند و بعد افول کردند. برخی از آنان  حتی رکورد برگزاری تعداد کنسرت در یک سال را شکستند و نامشان در کتاب گینس هم ثبت شد، اما خیلی زود دورانِ افول فرارسید و محو شدند.

حالا محمد علیزاده در تلاش است تا از این افول فرار کند و بار دیگر خودش را به بورس رقابت برگرداند. تلاشی که به ثمر رسیدنش بسیار دشوار است...

علیزاده باید تمرکز بیشتری روی تولید آهنگ‌های جدید بگذارد. تلاش بیشتر و تولید آهنگ‌هایی پرمخاطب می‌تواند او را بار دیگر به بورس رقابتِ برگزاری کنسرت برگرداند. شاید علیزاده هم برای بازگشتی باشکوه، مانند محسن یگانه، به آهنگی مانند «بهت قول میدم» نیاز دارد...

 

محمد علیزاده کنسرت محمد علیزاده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین