کد خبر: 68257 A

یوروویژن| یوروویژن 2023| مسابقه آواز

خواننده زن برای دومین بار فاتح یوروویژن شد

خواننده زن برای دومین بار فاتح یوروویژن شد

او به دومین اجرا کننده ای تبدیل شده که بیش از یک بار برنده مسابقات یوروویژن می شود و با ترانه Tattoo توانست با پیروزی در این مسابقه، تاریخ ساز شود.

ایران آرت: لورین (Loreen) نماینده سوئد برای دومین بار برنده مسابقات یوروویژن شد، کسی که توانست در یک مسابقه بسیار هیجان انگیز و باشکووه در لیورپول، بریتانیا که به جای اوکراین میزبان این مسابقات شده بود، به مقام اول دست یابد. او به دومین اجرا کننده ای تبدیل شده که بیش از یک بار برنده مسابقات یوروویژن می شود و با ترانه Tattoo توانست با پیروزی در این مسابقه، تاریخ ساز شود.

لورین در سال ۲۰۱۲ در باکو با ترانه Euphoria که حرفه او را تغییر داد توانست برنده مسابقات یوروویژن شود. برد اخیر او بدان معناست که سوئد در تعداد بردهای این مسابقات در عدد هفت با ایرلند مساوی می شود، نزدیک به ۵۰ سال بعد از آنکه گروه ABBA با ترانه Waterloo برنده مسابقات یوروویژن شده و به شهرت رسید.

لورین نماینده سوئد برنده مسابقات یوروویژن شد

به گزارش روزیاتو، مسابقات یوروویژن امسال برای اولین بار در دو دهه اخیر در بریتانیا برگزار می شد، بعد از ایککه کشوری که سال قبل دوم شده بود، به جای برنده سال ۲۰۲۲، اوکراین، میزبانی این مسابقات را بر عهده گرفت. بدین ترتیب بر اساس رسم مسابقات یوروویژن، در سال آینده این مسابقات در سوئد برگزار خواهد شد.

در این مسابقات، میزبان به کسانی که در اثر جنگ بی خانمان شده بودند ادای احترام کرد اما با درخواست ولودیمیر زلسنکی برای سخنرانی در این مراسم مخالفت شد. تیم موسیقی الکترونیک اوکراین با نام Tvorchi که در این مسابقات شرکت کرده بود در جایگاه ششم قرار گرفت و بریتانیا و به رتبه ماقبل آخر، ۲۵اُم، اکتفا نمود.

لورین نماینده سوئد برنده مسابقات یوروویژن شد

لورین بعد از پیروزی در این مسابقات به سی ان ان گفت که اولین پیروزی اش در یوروویژن «یکی از مهم ترین لحظات زندگی ام بود. پیش از یوفوریا هنرمندی در حال تقلا برای موفقیت و پیدا کردن راهم بودم. جامعه یوروویژن، شبیه خانه من است. فضای امنی برای من است». لورین اولین زنی است که دو بار برنده یوروویژن می شود، و پیش تر جانی لوگان از ایرلند تنها کسی بوده که توانسته دو بار این جایزه را بدست آورد. او پس از برنده شدن در این مسابقات گفت: «دیوانه کننده است. بسیار سوررئال است رفیق. خوشحالم و ممنونم. از همه شما که به من رأی دادید تشکر می کنم. چیزی که الان حس می کنم عشق فراوان است. حتی در عجیب ترین رویاهایم نیز فکر نمی کردم که این اتفاق بیفتد».

لورین نماینده سوئد برنده مسابقات یوروویژن شد

اما او برای قهرمانی در یوروویژن رقابت سختی با Käärijä نماینده فنلاند داشت که ترانه Cha Cha Cha را به شکلی بسیار پرانرژی اجرا کرده و با استقبال قابل توجه طرفداران، به اصلی ترین رقیب لورین تبدیل شده بود. اسراییل، ایتالیا و نروژ نیز رتبه های سوم تا پنجم را بدست آوردند.

یوروویژن مسابقه آواز یوروویژن 2023
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین