کد خبر: 68506 A

رضا صادقی| امیر مقاره| امید حاجیلی| محمد معتمدی| محسن یگانه

ممنوع‌الکار شدن دو خواننده که طلسم برگزار نشدن کنسرت‌ها را شکستند!

ممنوع‌الکار شدن دو خواننده که طلسم برگزار نشدن کنسرت‌ها را شکستند!

صادقی و مقاره، حالا سه ماه پس از آن کنسرت‌ها، بلیت‌فروشی اجرایشان لغو شده و نامشان در فهرست معدود خوانندگان ممنوع‌الفعالیت کشور قرار گرفته است.

سجاد مالمیر

ایران آرت: سجاد مالمیر: ماجرای ممنوع‌الکاری ۵ خواننده پاپ ابعاد تازه‌ای پیدا کرده است. دو روز پیش در فضای مجازی شایعه شد ۵ خواننده ممنوع‌الکار شده‌اند که محمد معتمدی، یکی از آن ۵ نام، خیلی سریع تکذیب و متنی تند علیه منبع انتشار شایعه منتشر کرد. ۴ خواننده دیگر اما، رضا صادقی، محسن یگانه، امیر مقاره و امید حاجیلی، هر کدام جداگانه اعلام کردند ممنوع‌الفعالیت شده‌اند.

با این وجود، اسماعیلی، وزیر فرهنگ، صبح امروز در حاشیه نشست هیئت دولت، ماجرای ممنوع‌الکاری را از بیخ و بن تکذیب کرد و گفت اینها «خبرسازی» است. وزیر فرهنگ گفت: «فرهنگ، هنر و رسانه قوانین روشنی دارد و مثل هر صنفی ممکن است شخصی تخلفی مرتکب شده باشد؛ اگر کسی مرتکب تخلفی شده باشد، به خود او اعلام می‌شود. من از اساس این نوع خبرسازی‌ها را رد می‌کنم. گویا عده‌ای ناراحت هستند از اینکه فضای فرهنگی هنری کشور به‌خوبی فعالیت‌هایش انجام می‌شود.»

ساعاتی بعد رضا صادقی و امیر مقاره بار دیگر اعلام کردند که جلوی فعالیت آنها از جمله برگزاری کنسرت گرفته شده است.از سخنان رضا صادقی اینطور برمی‌آید که ممنوعیت آنها توسط کمیته‌ای با نام «پیگیری وضعیت چهره‌ها» اعمال شده است. صادقی به ایسنا می‌گوید: تقریبا دو یا سه هفته پیش به من اعلام شد که دیگر اجازه فعالیت ندارم. ولی نکته جالب ماجرا اینجاست که خبر ممنوعیت کار از سمت وزارت فرهنگ اعلام یا اعمال نشده است، بلکه یک کمیته به نام «پیگیری وضعیت چهره‌ها» که درباره آن اطلاعی ندارم به شرکت «لیما» و مدیر برنامه من آقای میلاد ماهان‌راد، این خبر را اعلام کرد.

اطلاعات خاصی درباره اعضای کمیته «پیگیری وضعیت چهره‌ها» وجود ندارد و مشخص نیست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ که متولی موسیقی در کشور است یا به طور کلی بدنه وزارتخانه، چقدر نسبت به ممنوعیت‌های اتخاذ شده آگاهی دارند؛ هر چند مخاطبان هنر می‌دانند که معمولاً ممنوع‌الفعالیت شدن یک هنرمند از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد به طور رسمی به او اعلام نمی‌شود اما در عمل جلوی کار آن هنرمند گرفته می‌شود.

اما نکته جالب ماجرا درباره ممنوعیت اعمال شده برای رضا صادقی و امیر مقاره این است که این دو خواننده دقیقاً همان کسانی هستند که در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ طلسم برگزار نشدن چند ماهه کنسرت‌ها پس از ناآرامی‌ها را شکستند! صادقی و مقاره، حالا سه ماه پس از آن کنسرت‌ها، بلیت‌فروشی اجرایشان لغو شده و نامشان در فهرست معدود خوانندگان ممنوع‌الفعالیت کشور قرار گرفته است.

 

رضا صادقی محسن یگانه امید حاجیلی محمد معتمدی امیر مقاره سجاد مالمیر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین