کد خبر: 71869 A

علینقی وزیری| مقبره علینقی وزیری

سرقت از مقبره علینقی وزیری پایه‌گذار موسیقی نوین ایران

سرقت از مقبره علینقی وزیری پایه‌گذار موسیقی نوین ایران

مقبره استاد علینقی وزیری برای دومین بار در سه ماه اخیر مورد سرقت قرار گرفت.

ایران آرت: برای دومین بار مقبره استاد علینقی وزیری (پدر موسیقی نوین ایران) در بهشت زهرا تهران به فاصله تنها ۳ ماه تخریب و سرقت شد.  

در این رابطه مدیر عامل بهشت زهرا به رکنا گفت: بخشی از خسارت وارده به مقبره را جبران می کنیم. برق کشی و نصب دوربین مداربسته در دستور کار است.

بهنام موحدان گفت: برای دومین بار مقبره استاد علینقی وزیری ( پدر موسیقی نوین ایران ) در بهشت زهرا تهران به فاصله تنها ۳ ماه تخریب و سرقت شد.

وی تاکید کرد: سارقان، سردیس استاد وزیری اثر هنرمند ارجمند کشور امیر موحدان به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال، تابلو معرق کاری اثر هنرمند ارجمند کشور فاطمه اربابی (لیلی عاشق) به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال، یک پایه نت تمام چوب نفیس قدیمی به ارزش تقریبی ۳۵۰ میلیون ریال از مقبره پدر موسیقی ایران دزدیده شد.

موحدان که از دو سرقت در فاصله زمانی کوتاه از مقبره استاد علینقی وزیری به شدت متاثر است گفت: "با پلیس و یگان حفاظت بهشت زهرا تماس گرفتم اما موفق به دریافت کمک نشدم."

سرقت+در+بهشت+زهرا

جواد تاجیک، مدیر عامل بهشت زهرا تهران نیز در خصوص این دو سرقت و تدابیری که برای امنیت در منطقه قبور انجام گرفته است گفت: بخشی از خسارت وارد شده به مقبره استاد علینقی وزیری جبران خواهد شد.

وی در ادامه افزود: همچنین در نظر داریم با برق کشی در آن نقطه و نصب دوربین مداربسته ، امنیت منطقه را افزایش دهیم.

 

علینقی وزیری مقبره علینقی وزیری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین