کد خبر: 72184 A

مینو افتاده| نوازنده ویولن

مینو افتاده نوازنده ویولن و کمانچه درگذشت

مینو افتاده نوازنده ویولن و کمانچه درگذشت

نوازنده پیشکسوت ویولن و کمانچه در سن 66 سالگی درگذشت

ایران آرت: مینو افتاده نوازنده و مدرس ویلن و کمانچه امروز ۱۷ خردادماه بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، دارفانی را وداع گفت.

به گزارش ایسنا، مینو افتاده متولد اردیبهشت ۱۳۳۷ از ۱۰ سالگی وارد هنرستان موسیقی ملی شد و با انتخاب ساز تخصصی ویلن تحصیلات موسیقی را زیر نظر استاد ژوژ مارتیروسیان تحصیلات موسیقی آغاز کرد و از سال اول دبیرستان به بعد ساز پیانو و ساز تمبک را هم فرا گرفت.

بعد از پایان دوره هنرستان وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و به ادامه تحصیل پرداخت و از ۱۶ سالگی در ارکستر فرهنگ و هنر و ارکستر بانوان و گروه تمبک آن وزارتخانه زیر نظر استاد محمد اسماعیل شرکت کرد و اجراهای بسیاری را در اکثر شهرهای ایران داشت و در آن زمان در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی (صدا و سیما) نیز شروع به تدریس ویولن و کمانچه کرد و این همکاری تا زمان پایان کار مرکز ادامه داشت.

این هنرمند بعد از انقلاب اسلامی نیز در چندین گروه و آثار صوتی فعالیت داشت و کنسرت‌هایی در داخل و خارج از کشور نیز داشت و اخیرا بیشتر به کار تدریس در دانشکده پودمانی موسیقی و بنیاد رودکی و کلاس‌های معتبر آزاد مشغول فعالیت بود.

مراسم تشییع پیکر مرحومه مینو افتاده ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۱۸ خردادماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران برگزار می‌شود.

 

نوازنده ویولن مینو افتاده
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین